reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Yeni Game of Thrones 8. sezon fotoğrafları Daenerys’i Kış Yarı’na götürüyor

29 Mart 2019

Game of Thrones 8. sezon bölümlerinden yayınlanan yeni kareler Daenerys Targaryen’in Kış Yarı’nda pek de hoş karşılanmadığını işaret ediyor.

14 Nisan’da yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon bölümlerinden yeni fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Dizinin İngiltere’deki yayın haklarına sahip olan Sky Atlantic’in Instagram üzerinden yayınladığı sonra da kaldırdığı fotoğraflarda Daenerys Targaryen’in sıkıntılı hali gözler önüne seriliyor. Jon Snow ile Kış Yarı’na gelen ve Sansa Stark tarafından “majesteleri” olarak karşılanan Daenerys için durumlar pek süt liman ilerlemiyor. Arya ve Sansa’nın Jon’la karşı karşıya gelebileceğine dair bazı detaylar önceden de paylaşılmıştı. Bu tartışmaların odak noktası ise tahtta hak iddia eden Targaryen kızı olacak gibi görünüyor. Büyük savaş öncesi ilk tartışma Starklar arasında gerçekleşiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jon Snow’un gerçek kimliği

Bu fotoğraflar Jon Snow’un gerçek kimliğinin açığa çıkmasıyla da doğrudan bağlantılı olabilir. Bildiğiniz gibi Jon Snow’un Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark’ın meşru oğlu olduğu geçtiğimiz sezonda açıklanmıştı. Daenerys’in Rhaegar Targaryen’a duyduğu sevgi ve saygıya ise dizide de kitapta da sık sık değinildi. Jon Snow’un gerçek kimliği ikili arasındaki dinamikleri nasıl değiştirecek merak konusu. Daenerys dışında Brienne, Bran, Jorah ve Sansa’yı da resmeden yeni fotoğraflar 8. sezona karşı duyduğumuz sabırsızlığı da hiç olmadığı kadar artırıyor.

8. sezon 6 bölüm yayınlayarak diziye nokta koyacak. 26 Mayıs’ta ise 7. bölüm olarak iki saatlik bir belgesel yayınlanacak. Gelecek belgeselin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

8. sezon fragmanı