reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Yeni Spotify abonelik alternatifi aile olmayanları hedef alıyor

Spotify, aile aboneliğiyle uğraşmak istemeyenler için yepyeni bir ödeme alternatifi yaratıyor. Çiftlere özel bu yeni sistem mantık olaraksa aile hesabı gibi çalışıyor.

Spotify, ücretsiz kullanılmanın yanı sıra aylık belli bir ücretle kullanıcılara keyifli bir müzik deneyimi vadediyor. Öğrenci ve Aile olmak üzere farklı ödeme alternatifleri bulunan uygulama şimdi de buna Premium Duo‘yu ekliyor. Premium Duo adından da anlaşılabileceği üzere çiftler düşünülerek tasarlanmış bir ödeme alternatifi. Aile ödeme seçeneği 5 kişiye kadar kullanıcıyı dahil etmeye izin verirken, Duo’da maksimum iki kişi yer alabiliyor. Şimdilik Avrupa’da test edilen yeni özellik henüz Türkiye’ye gelmemiş gibi görünüyor. Duo’nun fiyatı ise 12,49 euro. Avrupa’da standart Spotify üyeliği 9,99 euroyken, aile aboneliği için de 14,99 euro ödeniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı adreste yaşama zorunluluğu

Duo ile ilgili en ilginç detay ise Aile aboneliğinde olduğu gibi çiftlerin aynı adreste yaşama zorunluluğu getirilmesi. Yani tıpkı Aile servisine üye olunurken yapıldığı gibi, “aynı adres kaydı” gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ancak adres sorgu kısmı Aile aboneliğine kıyasla daha basitleştirilmiş. Adres kaydı durumunun ise kullanıcılar için hiçbir zaman engel teşkil etmediğini belirtelim. Hatta platformun en çok sıkıntısını çektiği şey de Aile aboneliğindeki diğer kullanıcıların “ailenin bir parçası” olmaması.

Premium Duo ile beraber Duo Mix isimli yeni bir liste edineceğinizi de belirtelim. Bu liste her iki kullanıcının da ortak müzik zevkine göre şekilleniyor. Spotify bu yeni abonelik seçeneğini şimdilik sadece 5 farklı ülkede deniyor. Kullanım durumuna göre diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Bu arada Türkiye’deki fiyatlandırmayı da hatırlatalım. Standart premium üyeleri 13,99 TL ödeme yaparken Aile üyeleri servise 20,99 TL ödüyor. Öğrenciler ise 6,99 TL ile premium hizmetten yararlanabiliyor.

İlginizi çekebilir

Spotify’ın Apple’a karşı yayınladığı video