reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify Türkiye’nin abonelik fiyatlarına zam; yeni fiyata geçiliyor

Spotify Türkiye fiyatlarına zam yapıyor. Yeni aboneler için fiyatları düzenleyen hizmet, mevcut aboneler için de yeni fiyatlandırma tarihini açıkladı.

Popüler çevrim içi müzik servisi Spotify, Türkiye fiyatlarına zam yapıyor. Bildiğiniz gibi ücretsiz olarak da kullanılabilen çevrim içi müzik servisi; ücretli kullanımlarda kullanıcılara reklamsız hizmet sunarken şarkı kontrol imkanlarını da geliştiriyor. Premium abonelik sayesinde kullanıcılar çevrim dışı müzik dinleyebiliyor ve diledikleri gibi şarkı değişimi yapabiliyor. Premium üyelik dışında aile üyeliği de sunan hizmetin fiyatlarına ise zam geliyor. Premium hizmet mevcut kullanıcılar için ayda 13,99 TL‘ye erişim sunuyor. Bu fiyat yeni kullanıcılar için 17,99 TL olarak güncellendi. Aynı zamanda mevcut kullanıcılar da Ocak 2020’deki fatura kesim tarihinden itibaren 17,99 TL ödemeye başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify

Spotify aile hesabı da zamlandı

6 ayrı kullanıcı tarafından kullanılabilen ve çevrim içi müzik servisinin en popüler hesabı olan Aile için Premium hesabı da zamdan nasibini alıyor. Aylık 20,99 TL’ye abone olunabilen aile hesabı, yenilenen fiyatlarla beraber bu ücreti ayda 26,99 TL‘ye çıkarıyor. Öğrenciler içinse fiyat 6,99 TL’den 8,99 TL‘ye yükseltiliyor. Yeni aboneler için doğrudan yeni fiyatlandırmaya geçildiğini de belirtelim. Yeni fiyatlandırmayla beraber Spotify fiyatları en yakın rakibi Apple Müzik fiyatlarının üzerine çıkmış gibi görünüyor. Apple Müzik’in Türkiye’de bireysel kullanım için 13,99 TL, Aile kullanımı içinse 20,99 TL’ye erişim sunduğunu kaydedelim. Apple Müzik fiyatlarında da bir zamlanma olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro tanıtımı