reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinin ortaya çıkan güzel özelliği

5 Kasım tarihinde Mi CC9 Pro akıllı telefon ile beraber tanıtılacak Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinden güzel bir detay daha karşımızda.

Son dönemde gündemden düşmeyen akıllı saat modeli Xiaomi Mi Watch, gerçekten çok büyük merak uyandırıyor. Android telefon sahiplerini heyecanlandıran akıllı saat, firmanın resmi paylaşımına göre yerleşik olarak müzik depolayabiliyor ve çalabiliyor. Müzik konusunda da telefona olan ihtiyacı bitiren model, müziği istenirse kendi hoparlöründen, istenirse de bağlı Bluetooth kulaklıkta açabiliyor. Özellikle spor yaparken güzel duran bu özellik, birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Burada ne kadarlık bir dahili depolama alanına sahip olduğu halen bilinmeyen akıllı saat, firmanın diğer akıllı ev ürünlerini kontrol etmek için de aktif olarak görev yapabiliyor. Burada yerleşik bir uygulama sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için daha önce ortaya çıkan detaylar ise şöyle

Wear OS değil saatlere özel MIUI üstüne kurulan akıllı saat modeli, buna karşın bir uygulama marketine sahip. Snapdragon 3100 işlemci ile yolda olan saat, eSIM desteğini taşıyor. Saatin içinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri de yer alırken, ürünün gövdesinde hoparlöre ek olarak bir mikrofon da yer alıyor. Bu sayede saat birçok benzeri gibi bağımsız hale geliyor. Dijital asistan XiaoAI ile gelen saatin, arkasında bir optik nabız sensörü de yer alıyor. İki farklı gövde rengi bulunan Apple Watch benzeri saat, kayış değişimine de izin veriyor.

İlgili Video