reklamı kapat

POPÜLER

PUBG rakibi Apex Legends mobile ne zaman gelecek

Apex Legends oyuncularına mobil versiyon için tarih açıklaması

Hızlı başlayan Apex Legends macerası PUBG gibi devlerin yanında bir süre sonra sönerken EA, oyunu yeniden zirveye çekmeye çalışıyor.

Advertisement

PUBG, Fortnite gibi rakiplere karşın çıkışında büyük ilgiyle karşılanan Apex Legends, oynanış dinamikleriyle sevilse de daha sonra oyun için sunduğu ek içeriklerin (kozmetikler, Savaş Bileti gibi) yeterli görünmemesi sonucu popülerliğini yavaş yavaş yitirdi. Hala hatrı sayılır bir oyuncu kitlesi olan oyunsa geçtiğimiz günlerde yaptığı ilk büyük güncellemesiyle bazı noktaları düzeltmeye başladığının işaretlerini vermişti. Daha ilgi çekici kozmetikler, oyuncuları oynama konusunda teşvik edecek Savaş Bileti planlaması ve hatta değişen renk paletiyle beğeni kazanan yapım şimdilerde süreli Duo moduyla iki kişilik oyunların da kapısını açıyor. Ancak oyuncular hala mobil taraftaki hareketlenmeyi bekliyor. Oyunun geliştiricileri bu konuda açıklama yapmasa da EA cephesinden mobil versiyon için ilk tarih göründü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apex Legends iOS ve Android’e ne zaman gelecek?

PC, PS4 ve Xbox One üzerinden erişilebilen oyunun mobil versiyonu ilk olarak geçtiğimiz mayıs ayında yine geliştirici ekip değil, EA tarafından müjdelenmişti. Daha sonra mobil oyunla ilgili herhangi elle tutulur bir açıklama yapılmadı. Ancak EA’in son açıklamalarında Apex Legends’ın firmanın önemli çevrim içi oyunlarından biri olduğu kaydedildi. Yeni içeriklerle geliştirilmeye devam edilecek olan oyunun, 2021’de yeni platformlara çıkacağı müjdelendi. Bu da oyunu 2021’de iOS ve Android’de, hatta belki Switch’te de görebileceğimiz anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları