reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare rekor üstüne rekor kırıyor

Call of Duty: Modern Warfare çıkışıyla beraber tartışmaları da getirirken; oyunun satışları ise 2019’a damga vurmuş gibi görünüyor.

Modern Warfare, çıkışından bu yana son dönemlerin en çok tartışılan oyunlarından biri olmayı başardı. Ancak oyun bu tartışmaların ötesinde satış başarısıyla da gündeme geliyor. Activision, oyun için ilk verileri paylaşırken, kırdığı rekorları ve ilk üç gün gelirlerini de belirtmeyi ihmal etmiyor. Yapılan resmi açıklamaya göre oyun ilk üç gününde 600 milyon doların üzerinde gelir elde ediyor. Paylaşılan açıklamada “Joker’in açılış gelirinin iki katından fazla” diye de ayrıca not düşülmüş. Bu hayli yüksek ilk üç gün geliri ise elbette rekorları da beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Activision’ın Call of Duty: Modern Warfare rekorları

Oyun 2019’un en çok satan premium oyun çıkışını gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Activision tarihinin de en büyük açılış rekorunu kırıyor. PC’de en büyük CoD açılışını yakalayan yapım aynı zamanda ilk üç günde konsollarda en çok satan CoD oyunu da oluyor. Aynı zamanda oyunun ilk üç gün satışları PS4 rekorunu da getiriyor. Modern Warfare, ilk üç günde, PS4’te dijital olarak en yüksek satışa ulaşan oyun oluyor. Yapım aynı zamanda PS4’ün en çok ön sipariş alan oyunu olduğunu da kaydediyor.

Call of Duty: Modern Warfare Türkiye’de PS4 üzerinden 469 TL‘ye, Xbox üzerindense 472 TL‘ye satın alınabiliyor. PC oyuncuları oyunu battle.net üzerinden 60 euroya edinebiliyor.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları