reklamı kapat

POPÜLER

Steam Kütüphane güncellemesi
Steam Kütüphane güncellemesi

Oyuncuların uzun zamandır beklediği Steam güncellemesi yayında

Steam oyuncuların uzun zamandır beklediği arayüz güncellemesini nihayet tüm kullanıcılar için yayına aldı. Kütüphane tasarımı tamamen değişti.

Steam, geçtiğimiz aylarda kütüphanenin değişeceğini belirtmiş ve yeni tasarımı beta sürecine almıştı. Şimdi ise beta süreci nihayet tamamlandı. Yayınlanan resmi açıklamada, popüler oyun servisi kütüphane arayüzünün tüm kullanıcılar için yayına alındığını müjdeledi. Artık yeni arayüzle beraber çok daha estetik bir dizilime kavuşuyoruz. Platform ilk olarak bizi sosyal ağlardakine benzer bir haber kaynağı ile karşılıyor. Burada sahip olduğunuz oyunlara gelen güncellemelerin haberlerine basit bir dokunuşla erişebilir; arkadaşlarınızın son oynadığı oyunları görebilirsiniz. Oyunların görsellerinde de iyileştirmeye giden kütüphane artık bizi dikey posterlerle karşılıyor. Eski liste tasarımı, sıkıcı yönünü bir kenara bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Steam yeni arayüzüyle platformu daha çekici hale getiriyor

Artık yeni arayüzle beraber kütüphane, basit bir şekilde oyun dosyalarınızı sakladığınız dev bir klasörden ziyade bir yaşam alanına dönüşüyor. Platformda geçirdiğiniz süreyi de artırması beklenen bu değişiklikler görsel açıdan iyileştirmenin yanı sıra kullanıcı dostu erişim imkanları sunmayı da ihmal etmiyor. Epic Games’in agresif hamlelerinden sonra silkelenen Steam kütüphanesi, geçmiş versiyonuna göre çok daha iyi görünüyor. Yeni haliyle pek çok kullanıcının üçüncü parti temaları dahi kenara koymak isteyeceğini söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra duyuruda bir cümleyle geçilse de, oyuncuların dikkatini çekebilecek bir diğer detaydan da bahsedelim. Kütüphane güncellemesiyle beraber Remote Play Together beta’sının tüm kullanıcılara açıldığı da müjdelendi. Bu özellik yerel co-op ve yerel multiplayer oyunların farklı yerlerden oynanmasını mümkün kılıyor. Özelliğin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Death Stranding için PC müjdesi; PS4 bir özel oyunu daha kaybetti