reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinden dikkat çekici yeni detaylar

5 Kasım tarihinde Mi CC9 Pro akıllı telefon ile beraber tanıtılacak Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinden yeni bilgiler var.

Apple Watch‘a benzer bir tasarıma sahip olan akıllı saat modeli Xiaomi Mi Watch, bu açıdan çok büyük merak uyandırıyor. Android telefon sahiplerini heyecanlandıran akıllı saatin, resmi paylaşıma göre kayışları değiştirilebiliyor. İlk aşamada aşağıda gördüğünüz dört farklı renk seçeneğine sahip olacak kayışlar, sadece tek bir standart tasarım taşıyor. Buna ek olarak saatin dijital asistan XiaoAI ile geleceği de söylenenler arasında bulunuyor. Birden fazla şekilde etkileşim kurulabilecek asistan, Çin’deki kullanıcıları memnun edecek deniyor. Yeni görsellerde arkasını da gördüğümüz model, burada da tahmin edebileceğiniz gibi bir optik nabız sensörü taşıyor. Apple Watch’tan biraz daha kalın ve köşeli duran Xiaomi Mi Watch, şimdilik iki farklı gövde rengiyle geliyor.

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için başka neler biliyoruz?

Üzücü şekilde Wear OS değil saatlere özel MIUI üstüne kurulan akıllı saat modeli, buna karşın bir uygulama marketine sahip deniyor. Snapdragon 3100 işlemci ile yolda olan saat, eSIM desteğini taşıyor. Saatin içinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri de yer alırken, ürünün gövdesinde bir hoparlör ile mikrofon da yer alıyor. Bu sayede saat birçok benzeri gibi bağımsız hale geliyor.

İlgili Video