reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lotus

Lotus ve Hope ikilisini bir araya getiren eşsiz yarış bisikleti [Video]

İngiliz milli takımının olimpiyat oyunlarında kullanması için geliştirilen yarış bisikleti, Lotus ve Hope imzasıyla bir sanat eserini andırıyor.

Advertisement

Evija ile otomobil piyasasında adeta bir anka kuşu etkisi yaratarak bizleri heyecanlandıran Lotus, görünüşe göre bu ivmesini bisiklet tutkunlarının gözünde de sürdürecek. Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan İngiliz bisiklet takımı için Hope ile bir araya gelen şirket, ortaya tasarım konusunda eşine az rastlanan bir çıkartmayı başarmış. Özellikle ön çatal yapısıyla bu zamana kadar gördüğümüz modellerden ayrı bir noktaya konumlandırılan bisiklet, tamamen karbon fiberden oluşan parçalarıyla da hızın limitlerini zorlayacağının sinyallerini veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lotus ve Hope birlikteliği sporculardan tam not aldı

Bisikletle ilgili birkaç detay vermede önce projenin temel kısmını oluşturan ikinci kısım olan Hope üzerinden de geçmek gerekiyor. Lotus gibi İngiltere merkezli olarak 1989 yılından beridir faaliyet gösteren şirket, ağrılıklı olarak parça üretimi konusunda meraklılarının tanıdığı bir isim. Kadro başta olmak üzere bisiklet üzerindeki hemen her bölge için komponentler üreten Hope, bu projede de Lotus ekibinin tasarımının gerçeğe dönüştürülmesine yardımcı oluyor. Bisikletin çatalla birlikte gidon tasarımı da tamamen ekip tarafından özel olarak geliştirilmiş durumda. Test süreci için de büyük bir bölümün olumlu olarak tamamlandığı modelin oyunlarda kullanılması içinse gerekli prosedürleri tamamlası gerekecek. 1992 yılında yine olimpiyatlarda görev yapan bisikletler için tasarım geliştirmesi yapan Lotus’un, aradan geçen zamanın ardından 2020‘de tekrar başarı elde etme çabası şüphesiz ayrı bir hikaye olacak.