reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yaratıcılarının Star Wars projesi

Game of Thrones yaratıcılarının Star Wars ayrılığında kovulma iddiası

Geçtiğimiz günlerde Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın, Netflix anlaşması yüzünden, ellerinde çok fazla projeleri olduğu için Star Wars filmlerinden çekildiği açıklanmıştı. Durumun pek de öyle olmayabileceği ortaya çıktı.

Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın Star Wars projesinden çekilme açıklaması gündeme bomba gibi düştü. İkili yakın zamanda Netflix ile 200 milyon dolarlık çok yıllık bir anlaşma yapmış ve platforma yeni içerikler üreteceklerini açıklamıştı. Bu anlaşmadan önce ise ilki Aralık 2022’de vizyona girecek olan Star Wars üçlemesinde çalışacakları müjdelenmişti. İkilinin Star Wars’tan çekilme kararı ise ellerinde çok fazla proje olduğu için yeterli zamanın ayrılamaması gibi gösterildi. Ancak kapalı kapılar ardındaki gerçekler öyle olmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finali anlaşmayı bozdu iddiası

Vanity Fair yazarı Joanna Robinson’un Patreon’una özel yayınladığı podcast’in Reddit’te paylaşılmasıyla işler karıştı. Robinson’un şimdilerde kaldırdığı bölümde, Star Wars anlaşmasının Game of Thrones finalinden sonra, Netflix anlaşmasından önce iptal edildiği kaydediliyor. Robinson bunların duyum olduğunu Twitter’ı üzerinden belirtirken bunun “gerçek” gibi aktarılmaması için podcast’i kaldırdığını kaydediyor. Öte yandan iddianın doğruluğuna dair herhangi bir açıklama yapmıyor.

İkilinin ayrılığına ilişkin yapılan resmi açıklamalar ise tamamen iş yoğunluğuna bağlanıyor. Ancak hayranlar da bu haber duyurulduğundan bu yana bunun istekli bir ayrılma olduğu konusunda şüpheci yaklaşıyordu. Bu sebeple Robinson’un podcast’inde dile getirdiği “duyumlar” bir anda dağıldı. Popüler dizinin finalinden sonra hayranların yoğun tepkisinin ardından böyle bir kararın alınmış olması ise kimseyi şaşırtmayacaktır diye düşünüyoruz. Star Wars halihazırda yeni üçlemesinde büyük sıkıntılar çekerken; hayranları memnun etmeyecek yeni bir çalışmaya girmek bambaşka bir risk olurdu.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası