reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yaratıcılarına 200 milyon dolarlık Netflix anlaşması

Game of Thrones yaratıcılarına 200 milyon dolarlık Netflix anlaşması

Game of Thrones 8. sezon sonrası eleştiri yağmuruna tutulan David Benioff ve Dan Weiss, Netflix ile 200 milyon dolarlık dev bir anlaşmaya imza attı.

Game of Thrones 8. sezon tartışmaları hala devam ederken ve hayranlar dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss’a bu denli sinirliyken, Netflix ikiliyle tam 200 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Netflix’in resmi Twitter hesabından “müjdelenen” bu duyuru ise izleyiciler tarafından çok hoş karşılanmadı. 200 milyon dolarlık anlaşmanın kapsamı ise ikilinin HBO ile çalışmasını engelleyecek şekilde. THR‘ın haberine göre anlaşma gereği Benioff ve Weiss artık HBO için çalışmayacak; sadece Netflix’e özel içerikler için çalışacak. Star Wars hayranları erken sevinmesin. Bu “özel” anlaşma halihazırda imzaları atılmış ve çalışmalarına başlanmış Star Wars filmleri için geçerli değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yaratıcıları sadece Netflix için içerik çalışacak

Star Wars serisini saymazsak, Benioff ve Weiss’ın iş birliği çevrim içi yayın sektöründe “platforma özel dizi” konseptini bir seviye daha yukarı çekerek “platforma özel içerik üretici” formuna sokuyor. İkili Star Wars anlaşmasını 200 milyon dolarlık Netflix anlaşmasından önce imzalamasaydı, Star Wars serisini belki kurtarabilirdik… Netflix’e özel içerikler ise şimdiden merak ediliyor. İkiliden “hikaye anlatımının uzmanları” olarak bahsediliyor. Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm senaryosu herkese açık bir şekilde yayınlanmışken bu tarz keskin betimlemeler kullanmak da bir tercih tabii. Bu arada ikiliyi kendi platformuna çekebilmek için Netflix’in yanı sıra Amazon ve Disney’in de adeta yarıştığını kaydedelim.

Öte yandan ikilinin HBO için 2017’den bu yana düşündüğü Confederate projesiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. Hikaye alternatif bir tarih öyküsü olarak karşımıza çıkacaktı. Amerikan İç Savaşı’nda güneylilerin savaşı kazanması ve köleliğin devam etmesi üzerine bir hikaye anlatılacaktı. Ancak belki de zaten Weiss ve Benioff bu tarz bir hikaye için doğru isim değildir.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones’un yokluğunda fantastik dizi arayanlara: Carnival Row