reklamı kapat

POPÜLER

Netflix yüzünden iptal edilen Game of Thrones sonrası çekilecek HBO dizisi

Netflix yüzünden iptal edilen HBO dizisi

HBO tarafından 2017’den bu yana planlanan ve Game of Thrones sonrası çekilecek olan dizi Confederate, Netflix yüzünden iptal edildi.

Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, Netflix ile 200 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak sadece Netflix’e özel içerik üreteceklerini müjdelediğinde bu gelişme pek çok izleyici için şaşırtıcı olmuştu. Bu anlaşmanın detaylarını buradaki haberimizden okuyabilirsiniz. İklinin HBO ile sıkı bir bağı bulunuyordu. Hatta Game of Thrones sonrası ilk projeleri dahi belliydi. 2017’den bu yana planlanan Confederate dizisi üzerinde çalışacağı açıklanan ekibin, dizi çalışmaları kısa bir süre önce ertelenmişti. Bunun sebebi ise aslında Netflix’le olan görüşmeler değil, Benioff ve Weiss’ın Star Wars filmleri için Disney ile anlaşma yapmış olmasıydı. Game of Thrones’un final sezonunda aldıkları tepkiye; hatta bu yıl tepki yüzünden Comic Con’a katılamamalarına rağmen ikili için ciddi bir savaş döndü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yaratıcıları Netflix için imza attı

200 milyon dolarlık anlaşma Star Wars haricindeki tüm projeleri çöpe atmış gibi görünüyor. Vulture‘un haberine göre Confederate projesi HBO tarafından rafa kaldırıldı. Ancak bu o kadar da kötü olmayabilir. Söz konusu proje ilk duyurulduğunda büyük tepki çekmişti. Amerikan İç Savaşı’nın güneyliler tarafından kazanıldığı ve köleliğin devam ettiği alternatif bir tarih hikayesi anlatmayı planlayan yapım 2017’de sosyal medya aracılığıyla protesto edilmişti. İlk duyurulan ertelemenin de başta bu tepki yüzünden olduğu düşünülmüş, ancak daha sonra Weiss ve Benioff’un Star Wars’a geçiş yaptığı ve eğer “dönerlerse” dizinin çekileceği kaydedilmişti. İkili ise dönmemeyi seçti. HBO Confederate’i bambaşka isimlerle yeniden gündeme getirir mi şimdilik bilinmiyor. Ancak gerek dizinin aldığı tepkiler gerekse ilk yaratıcılarının projeyi Netflix için bırakması derken bu pek mümkün görünmüyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones’un yokluğunda fantastik dizi arayanlara: Carnival Row