reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Yeni Game of Thrones dizisi kesinleşti: House of the Dragon

Naomi Watts başrolündeki yeni Game of Thrones dizisinin iptal edilmesinin ardından, HBO seriyi devam ettirecekleri asıl yapımı açıkladı.

Game of Thrones hayranları, HBO cephesinden gelen beklenmedik bir kararla sarsıldı. Bildiğiniz gibi HBO, pilot bölümü çekilen ve üzerinde kararlılıkla devam edilen The Long Night’ın iptal edildiğini duyurdu. Resmi adı her ne kadar The Long Night olarak kesinleşmese de gelecek diziyi George R.R. Martin bu isimle anıyordu. Ana seriden yaklaşık 8.000 yıl geçmişe gidecek olan dizi bizi uzun gecenin hikayesine götürecek ve kahramanlar çağını anlatacaktı. Ancak dizi o kadar geçmişte geçtiği için izleyicinin tanıdığı neredeyse hiçbir aile dizide yer almıyordu. Net bir sebep verilmese de dizinin iptalinden sonra onaylanan asıl dizi, sebeple ilgili ipucu veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones serüveni House of the Dragon ile devam edecek

İptal kararının ortaya çıkmasından kısa süre sonra HBO resmi Twitter hesabından yeni diziyi müjdeledi: House of the Dragon. Eylül 2019’da ortaya çıkan bu spin-off adından da anlaşılacağı üzere Targaryen ailesine odaklanıyor. George R.R. Martin’in bir diğer kitabı Fire & Blood‘dan uyarlanacak olan yapım eski Targaryen krallarının hikayelerini anlatacak. Bu diziyle de Game of Thrones döneminden “bir parça” geçmişe gideceğimizi söyleyelim. Yeni Daenerys dizide yer almayacak. Dizinin yaratıcılığını Martin, Ryan Condal ile yürütüyor. Senaryoyu Condal yazacak. Dizinin pilot bölümünü ve bazı ek bölümleri ise Miguel Sapochnik yönetecek. Sapochnik aynı zamanda dizinin yürütücülüğü konusunda Condal’a yardımcı olacak.

The Long Night yerine House of the Dragon ile devam etmek ise hayli mantıklı görünüyor. Zira The Long Night geçtiği zaman dilimi yönünden Game of Thrones’un pek çok izleyicisini kaybedebilirdi. Öte yandan hayli ilginç bir aile olan Targaryen’ler izleyiciler tarafından dikkat çekici bulunacaktır diye düşünüyoruz. Dizinin yayın tarihine ilişkinse bir açıklama yapılmadı.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası