reklamı kapat

POPÜLER

House of the Dragon

Game of Thrones dizisi House of the Dragon için yeni 2. sezon fragmanları geldi

Game of Thrones dizisi House of the Dragon için yeni 2. sezon fragmanları geldi. Yeni sezon 16 Haziran tarihinde geliyor.

Yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon ikinci sezonu için bugün Max’ten (Eski adıyla HBO Max) iki farklı fragman geldi. Bu hemen aşağıda izleyebileceğiniz “siyah” ve “yeşil” renkleriyle kodlanan fragmanlar, yeni sezona erken bir bakış attırıyor. Dizinin şu an halen toplam kaç sezon süreceği bilinmiyor ancak HBO’nun büyük ses getiren diziyi en az 4 ya da 5 sezon devam ettireceği düşünülüyor. Yeni dizi ilk sezonuyla gerçekten çok dikkat çekmiş ve beğeni toplamıştı. Hatta yeni dizi ilk bölümüyle ABD özelinde HBO’nun açılış rekorunu kırmıştı, ilk bölümü sadece ABD’de neredeyse 10 milyon kişi izlemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha ilk bölümü ile firmanın tarihine geçmeyi başaran dizi, X (Eski adıyla Twitter) üzerinden de çok ses getirmişti. Geçtiğimiz yıl bu konuda yapılan açıklamada şunlar aktarılmıştı: “Üç yıllık bir aradan sonra Westeros dünyası, House of the Dragon ile ekranlarımıza geri döndü. Game of Thrones hayranları, yeni diziyi tartışmak ve sohbet etmek için ise Twitter’a adeta akın etti. Pazar gecesi gerçekleşen gala, ilk 24 saat içinde dünya çapında 1 milyondan fazla Tweet ile sonuçlandı. Game of Thrones, geniş karakter kadrosuyla ünlü. House of the Dragon, efsaneye daha da fazlasını ekliyor. İzleyiciler Daenerys’i asla unutmadı, ancak yeni yıldızlar Rhaenyra ve Daemon Targaryen hakkında da çok konuşuyorlar.

Genel atmosferi Game of Thrones ile benzer yapıda olan dizi, George R. R. Martin’in Fire and Blood eseri üzerine kuruluyor. Dizi bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha eski döneme götürüyor. House of the Dragon için geçtiğimiz yıl konuşan George R. R. Martin, gördüğü bazı bölümler ve görüntülerden fazlasıyla hoşlandığı aktarmıştı. Dizide Paddy Considine, Matt Smith, Sonoya Mizuno, Steve Toussaint, Rhys Ifans ile Olivia Cooke gibi oyuncular yer alıyor.

Game of Thrones dizisi House of the Dragon kadar bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu