reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp artık sohbetlere birden fazla mesajın sabitlenmesine izin veriyor

 - Güncelleme: 21 Mart 2024 19:57

İlk bilgisi geçtiğimiz hafta gelmişti. Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp artık birden fazla mesajın sabitlenmesine izin veriyor.

WhatsApp sohbetlerinin en üstüne artık bir değil üç farklı mesaj sabitlenebiliyor (Bu sayı ileride 5’e kadar çıkabilir). Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulan bu güzel gelişme, bazı önemli bilgilerin akan sohbet içinde kaybolamaması adına oldukça faydalı görünüyor. Servis için elbette başka yenilikler de planlanıyor. Örneğin WhatsApp en son beta sürümlere göre sesli mesajları yakında Android tarafında da yazıya dökecek. İlk olarak iOS betasında görülen sesli mesajları yazıya dökme altyapısı şu an Android tarafında da test edilmeye başlandı. Henüz herkese ne zaman açılacağı bilinmeyen imkan, 150 MB’lik bir veri setinin indirilmesini gerektirecek ve direkt olarak cihaz içinde dönüştürme yapacak. Kişilerin sesli mesajlarda söylenenleri müsait olmadıkları zaman yazılı olarak görmesine imkan tanıyacak özellik, birçok kişinin çok hoşuna gidecek. Biliyorsunuz birçok durumda ya da konumda sesli mesajlar dinlenemiyor, yazılı bir alternatif gerçekten harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için bu aralar başka adımlar da atılıyor, örneğin artık profil resimlerinin ekran görüntüsü alınamıyor. Bir süredir aktif olarak test edilen bu faydalı gizlilik özelliği, direkt olarak profil fotoğraflarını korumaya odaklanıyor, artık Android tarafındaki belirli kullanıcılar için sunuluyor ancak elbette yüzde 100 koruma getirmiyor. Profil fotoğrafının ekran görüntüsünü almaya çalışanlara, “Uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” uyarısını gösteren (Şu an bazı kişilerde sadece siyah ekran çıkıyor) firmanın, bu özelliği yakında herkes için aktif etmesi bekleniyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV