reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp AI LOG Tasarım

WhatsApp sesli mesajları Android tarafında da yazıya dökebilecek

Alanın lideri olmayı sürdüren WhatsApp, sesli mesajları çok yakında Android tarafında da yazıya dökecek. Beta testleri başlamış durumda.

İlk olarak iOS betasında karşımıza çıkan sesli mesajları yazıya döken altyapı, bugün Android uygulamasının beta sürümünde de test edilmeye başlandı. Halen herkese ne zaman açılacağı bilinmeyen imkan, 150 MB’lık bir veri setinin indirilmesini gerektiriyor ve direkt olarak cihaz içinde dönüştürme yapıyor. Kişilerin sesli mesajlarda söylenenleri müsait olmadıkları zaman yazılı olarak görmesine imkan tanıyan özellik, şu anda beş farklı dile destek veriyor ve bunlar arasında Türkçe yer almıyor. Birçok durumda ya da konumda sesli mesajlar dinlenemiyor, yazılı bir alternatif gerçekten güzel görünüyor. WhatsApp için elbette başka yenilikler de yolda bulunuyor. Örneğin WABetaInfo keşfine göre WhatsApp kullanıcıları yakında üretken yapay zeka temelli Meta AI’a fotoğraf gönderebilecek ve o fotoğraf hakkında sorular sorabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafı analiz edecek Meta AI, kişilere uygun cevaplar verebilecek ve gördüklerini aktarabilecek. Buna ek olarak Meta AI gönderilen fotoğraf üzerinde düzenleme de yapabilecek. Bunun için yapay zekaya yazılı komutlar verilmesi gerekecek. WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. Yine WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz. WhatsApp, bundan önceyse grup sohbetler için hazırlanan “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmasıyla ses getirmişti. Artık geniş çaplı olarak kullanılabilen özellik sayesinde kişiler dahil oldukları WhatsApp gruplarında kolaylıkla etkinlik oluşturabiliyor. Yeni özellik sayesinde ortak etkinlikleri organize ederek tüm grup üyelerine bildirmek kolaylaşıyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV