reklamı kapat

POPÜLER

Açık yapılı Xiaomi OpenWear Stereo

Açık yapılı Xiaomi OpenWear Stereo küresel olarak duyuruldu

 - Güncelleme: 10 Temmuz 2024 20:57

Açık yapılı Xiaomi OpenWear Stereo küresel olarak duyuruldu. Model ileride Türkiye’de de resmi garantili olarak satılabilir.

Çin dışında satılacak Xiaomi OpenWear Stereo, açık yapıda yani kulak içine girmeyen bir kablosuz kulaklık modeli olduğundan herkese hitap etmiyor. Açık yapıdan dolayı çevrenin net olarak duyulmasına imkan tanıyan ürün, özellikle yüksek bas performansına odaklanan 17 x 12 mm dinamik sürücüler üzerine kuruluyor. Hi-Res Audio Wireless, SBC, AAC ve LHDC (96 kHz) destekleri olan şık tasarımlı ürün, 7.5 saate kadar müzik keyfi sunuyor. Çok ince bir şarj kutusu bulunan model, bu kutu ile toplam 38 saatlik bir kullanım ömrü getiriyor. İki farklı renkte tasarlanan kablosuz kulaklık, kulağın etrafına geçtiğinden spor yapanların da tercih edebileceği bir seçenek konumunda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, bundan önce yeni bir akıllı telefon üretim fabrikasıyla ses getirmişti. Pekin merkezli yeni Xiaomi telefon fabrikası resmi olarak yakında üretime geçecek. Herhangi bir insana ihtiyaç duymadan 24 saat boyunca otomatik olarak üretim gerçekleştirebildiği açıklanan fabrika, kapalı yapıda olduğu için tozdan tamamen arındırılmış durumda. Yıllık 10 milyon amiral gemisi akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olduğu aktarılan yeni akıllı fabrika, çok sayıda birbiriyle bağlantı makine ve robotik sistemden oluşuyor. Fabrikada üretilen telefonların, şirket tarafından geliştirilen akıllı makineler tarafından kontrol edileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Xiaomi’nin dün yeni katlanabilir telefonları da ses getirmişti. Şirketin paylaşımı ile yatay formlu Mix Fold 4 ve dikey formlu Mix Flip katlanabilir telefon modellerinin bu ay içinde tanıtılacağı resmi olarak doğrulandı. Halen spesifik bir tanıtım tarihi ise verilmedi. Evan Blass’ın geçtiğimiz haftaki paylaşımına göre Mix Fold 4 için yukarıdakine benzer bir arka tasarım hazırlanıyor.

Paylaşımlara göre gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak telefon, Leica ortaklığıyla hayat bulacak bir kamera sistemi üzerine kurulacak. Arkasında dört farklı kamera (ana kamera 50 megapiksel) ve büyük ihtimalle lazer otomatik netleme sensörü bir araya getirilecek katlanabilir telefon, Blass’a göre 5.000 mAh kapasitesinde bir batarya taşıyacak. Tam 100W gücünde kablosuz şarj sunulacağı söylenen cihaz, 10 mm’nin altında kalınlığa sahip olacak ve IPX8 sertifikasıyla karşımıza çıkarılacak. Xiaomi Mix Flip modeline de Snapdragon 8 Gen 3 ile güç verecek şirket, yeni katlanabilir telefonlarını Çin dışında da satabilir.

Xiaomi haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli