reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones dizilerine bir yenisi daha ekleniyor

Game of Thrones hayranları yepyeni bir diziye kavuşuyor. HBO halihazırda çalışmaları devam eden dizi dışında Targaryen odaklı ikinci bir hikayeye yeşil ışık yaktı.

Game of Thrones hayranlarının uzun zamandır ekranlarda görmek istediği hikayelerden biri HBO ile televizyonlara taşınacak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi George R.R. Martin, 6. kitabın yazımına devam ederken aynı zamanda Game of Thrones’un evreninde geçen yeni bir kitap çıkarmıştı. Fire & Blood isimli kitap Targaryen ailesine odaklanıyordu. Serinin en popüler ailelerinden biri olan Targaryenler, Buz ve Ateşin Şarkısı’nda ne yazık ki çöküş dönemi sonrasında yer alıyor. İşlerin daha farklı olduğu geçmiş dönemler ise Fire & Blood‘da kendine yer buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Game of Thrones dizisi Targaryenlere odaklanıyor

Kitap eski Targaryen krallarının hikayelerini anlatıyor. Westeros’u fetheden Fatih Aegon, Ejderha Felaketi III. Aegon gibi Daenerys’in ve Jon Snow’un atalarının hikayeleri konu alınıyor. Deadline‘ın haberine göre HBO’nun ikinci Game of Thrones dizisi de bizi Targaryenlerin güçlü zamanlarına götürecek. Yeni dizinin mevcut diziden 300 yıl öncesine odaklanması bekleniyor. Dizinin başyapımcılığını George R.R. Martin ve Ryan Condal üstleniyor.

HBO geçmişte Game of Thrones’un evreninde geçen 5 dizi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Martin ise son açıklamalarında bu 5 diziden 3’ünün aktif olarak geliştirilmeye devam edildiğini belirtmişti. Biri başrollerinde Naomi Watts’ın da yer aldığı ve 10.000 yıl öncesine odaklanan dizi olurken; diğeri de Targaryen serisi oluyor. Şimdi akıllardaki soru üçüncü projenin konusunun ne olduğu…

Yeni diziye ilgili HBO’nun henüz resmi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

İlginizi çekebilir

Breaking Bad filminden yeni fragman

İLGİLİ HABERLER