reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Fire & Blood

Game of Thrones yazarından Targaryen dizisi açıklaması

Fire & Blood kitabının dizileştirileceği iddiaları ortaya çıktıktan sonra Game of Thrones yazarı George R.R. Martin blogunda konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Game of Thrones finali sonrası HBO, adeta para basan bu evren içinde geçecek 5 dizi projesi üzerinde çalıştığını açıkladığında hayranlar ilk teorilerini oluşturmaya başlamışlardı. Ancak daha sonra George R.R. Martin bu 5 dizinin ikisinin iptal edildiğini duyurmuş ve elimizdeki proje sayısı 3’e inmişti. Bunlardan birini zaten halihazırda biliyoruz; yaklaşık 10 bin yıl geçmişte geçecek olan bir dizi geliyor. Naomi Watts‘ın yer aldığı bu dizi ilk insanlara kadar uzanıyor. İkinci proje ise geçtiğimiz günlerde gün ışığına çıktı. Martin’in 6. kitabı yazarken aynı anda kaleme alıp yayımını gerçekleştirdiği Fire & Blood için HBO’dan onayın çıkmak üzere olduğu basına yansıdı. Eski Targaryen krallarını hikayelerine yer veren kitap bizi ejderhaların efendilerinin hikayesine götürecek. Martin de bu haberlerin açığa çıkmasının ardından ilk açıklamasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones evreninde geçecek ikinci dizi

Martin sözlerine ne yazık ki pek fazla şey söyleyemeyeceğini açıklayarak başlıyor. “Pilot bölüm siparişi almaya yakın ile bölüm istendi aynı şey değil.” diyerek dizinin yüzde yüz yayın onayı almadığının altını çizen yazar, Fire & Blood üzerinde çalışıldığını ise onaylıyor. Yeni dizi için Ryan Condal ile çalışıldığını belirten Martin “Buz ve Ateşin Şarkısı, Dunk & Egg ve genel olarak Westeros’un büyük bir hayranı ve inanılmaz bir yazar. Onunla çalışmaya bayıldım. HBO da yeterince nazik olursa onunla önümüzdeki yıllarda da çalışmak istiyorum.” diyor.

Yeni dizinin ismini açıklayamayacağını belirten Martin, dizide ejderhaların olacağını ise onaylıyor. Söz konusu dizinin 10 bin yıl önce geçecek diğer Game of Thrones yapımından tamamen ayrı bir dizi olacağının altını çizmeyi de ihmal etmiyor. Geçmişteki yazılarımızda da sık sık bahsettik ancak yine hatırlatalım. Naomi Watts’ın başrolünde olduğu ve pilot bölümü yaklaşık bir ay önce tamamlanan yeni dizide Targaryenler yer almıyor. Zira o tarihlerde zaten Targaryenlerin T’si dahi yoktu. Böylelikle HBO aslında birbirinden hayli farklı ancak aynı evrenin parçası iki dizi çıkararak iyi bir politika izliyor gibi görünüyor. Üçüncü dizinin gizemi ise hala devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Netflix dizisi Living with Yourself tanıtımı