reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone 11 slofie

iPhone 11’lerin yeni özelliği “Slofie” için Apple’dan marka hamlesi

Teknoloji devi Apple, iPhone 11 ailesinde yer alan yeni özelliği Slofie için bir marka hamlesi gerçekleştirdi. Firma ismini korumak istiyor.

Apple, ürünleri ve servisleri için ilginç isimler bulmaya devam ediyor. Bunların sonucusu ise ilk defa 13 Eylül akşamında duyduğumuz Slofie olmuştu. Firmanın “Slofie. Selfie keyfini yavaş yavaş çıkarın.” şeklinde tanımladığı bu yeni isim, temel olarak yavaş çekim selfie videoları anlamına geliyor. iPhone 11 modellerinin önünde yer alan yeni 12 megapiksel TrueDepth kamerayla saniyede 120 kare ağır çekimler yapılabiliyor ve bu da Slofie olarak isimlendiriliyor. İşte Apple kısa süre önce bu ismi kayıt altına almak adına Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu. İsim ortaya çıkmasın diye bu işi lansmandan önce yapmayan firma, gelecekte başkalarıyla sorun yaşamamak adına Slofie’nin tek sahibi olmak istiyor. Firmanın bu başvuru için 400 dolar ödediği de aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 modellerinin Slofie özelliği çok ses getirmedi

Telefonları satın alan kişiler, özelliği denemek için kullandıklarını bir daha da hiç açmadıklarını belirtiyor. Yeni modellerin genel olarak kamera performansı ise oldukça beğeniliyor. Özellikle gece modu seçeneği çok iyi çalışan 11 ailesi, ultra geniş açı lensle de dikkat çekiyor. Eski iPhone’lardan özellikle detay konusunda çok daha iyi olan telefonlar, daha iyi Smart HDR altyapısı getiriyor ve 4K’da gerçekten güzel videolar çekebiliyor.

İlgili Video