reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11 Pro

Anlam verilemeyenlerde bugün: iPhone 11 Pro

Apple‘ın eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone modelleri arasında artık kesinleştiği üzere bir de iPhone 11 Pro yer alacak.

MacBook / MacBook Pro, iPad / iPad Pro, iMac / iMac Pro. Sıra kimde? Apple’a göre iPhone dünyasında. Sağlam kaynak Mark Gurman’a göre kesin olarak önümüzdeki ay bir iPhone 11 Pro geliyor. Peki neden geliyor? Şu an herkes bunu soruyor, kimse cevabını tam olarak bilmiyor. iPad, MacBook ve iMac tarafında “Pro” takılı modeller hep daha yüksek performans ve kaliteli donanımlar kullanıyor. iPhone tarafında ise böyle bir şey mümkün görünmüyor. Sızan bilgilere göre iPhone 11 Pro‘nun iPhone 11’e oranla gerçekten “Pro” farkı yaratacak hiçbir farklı özelliği bulunmuyor. Bu da gerçekten çok garip görünüyor. Sadece daha büyük ekran ve daha büyük pil için Pro takısını kullanması çok saçma olacak Apple, özel bir sürpriz hazırlıyor olabilir deniyor. Bir akıllı telefonu hangi özellik profesyoneller için uygun kılar bilinmezken, çok eleştirilecek ve belki de dalga geçilecek bir Apple hamlesi yolda gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro dahil ailenin genel teknik özellikleri şöyle olacak

Tekrar hatırlamak adına güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ve 11 Max’te ya da Pro’da OLED ekran yer alıyor, 11R ise LCD’ye geliyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, yeni AirPods ve bir ihtimal yeni Apple Watch için ters kablosuz şarj sunacağı da belirtiliyor. OLED ekranlı modellerin arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan firma, burada çok uzun zamandır istenen ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarının hayatına sokuyor. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, hep söylediğimiz gibi “Pro” modele rağmen çok merak edilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı Android telefonlar böyle görünecek