reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Kolunu anahtar haline getiren ilginç Tesla sahibi [Video]

Tamamen elektrikli Tesla otomobiller için sürekli ilginç haberler geliyor. Şimdi ise kolunu anahtar haline getiren ilginç Tesla sahibi gündemde bulunuyor.

Modern otomobillerde gelişmiş anahtarsız giriş sistemleri bulunuyor. Ancak bu sistemlerde yine de anahtarın sürekli olarak yanınızda olması gerekiyor. Yazılım mühendisi Amie DD ise Tesla Model 3 aracının anahtarını taşımaktan oldukça bıkmış gibi görünüyor. Amie DD, elinde hali hazırda bir RFID çip barındıran birisi. Eline yerleştirdiği bu çip ile kendi internet sitesini dokunduğu telefonda açabilen ya da evinin kapısını elini kullanarak kilitleyebilen mühendis, bunu satın aldığı Tesla Model 3‘ün anahtarına da uygulamak istemiş. Model 3’ün anahtar kartındaki RFID’yi çıkararak aşağıda izleyebileceğiniz ufak bir operasyon ile koluna yerleştiren genç kadın, bu sayede yanında anahtar / kart taşıma derdini ortadan kaldırmış. Bu süreç elbette çok kolay olmamış. İlk olarak vale anahtarı olarak da geçilen kart eritilerek içerisindeki RFID donanımına ulaşılmış. Daha sonra bu donanım bir kapsül içerisine konarak kola entegre edilmiş. Harici bir enerji ihtiyacı bulunmayan bu altyapı, gerçekten ilginç görünüyor ve aktif olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada Tesla odaklı bu işlem başka yerlerde de sık sık karşımıza çıkıyor

Bu hayati bir riski olmayan deri altına çip yerleştirme olayını uygulayan birçok kişi ve şirket bulunuyor. İsteyen çalışanlarının giriş kartlarını eline / koluna entegre eden şirketlerin sayısı günde geçtikçe artıyor. Gelecekte bu sistemlerin çok daha fazla şekilde karşımıza çıkması bekleniyor.

Videolar