reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavi Mini drone

DJI Mavic Mini sızdırıldı; işte fiyatı ve belli olan özellikleri

Drone denildiği zaman akla gelen ilk firma olan DJI, yeni bir model daha tanıtmaya hazırlanıyor. Çok yakında DJI Mavic Mini geliyor.

DJI, ürün gamını büyütmeye devam ediyor. Pazarda lider olmanın verdiği rahatlık ile inovasyonu kesmeyen firma, çok yakında karşımıza DJI Mavic Mini ile çıkıyor. İlk görsellerini yukarıda görebileceğiniz drone, katlanabilir yapıda ve her zaman taşınabilir bir gövdeye sahip. Ağırlığı 350 gram olarak ortaya çıkan model, FAA’in 250 gramlık limiti üstüne çıkıyor ve bunun birçok kişi için kullanım lisansı açısından kötü olduğu belirtiliyor. Spark ve Mavic Air’de de kullanılan gelişmiş WiFi altyapısına sahip olan Mini, söylendiği kadarıyla üç eksende görüntü sabitleme yapabilen 12 megapiksel 1/2.3 inç CMOS kamera üstüne kuruluyor. Beklendiği üzere 4K video çekebilen ürün, değiştirilebilir pille geliyor ve bünyesinde tek bir USB portu ile microSD hafıza kartı yuvası barındırıyor. Yerleşik sensörleriyle çevresini algılayarak kaza önleme yapabilen Mavic Mini, giriş / başlangıç seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mavi Mini drone modeli kaça satılacak?

Tahminler doğruysa drone’un satış fiyatı 399 dolar seviyesinde olacak. Pazarı canlı tutmak adına çalışmaya devam eden firma, biliyorsunuz başka alanlarda da gelişmiş çözümler sunuyor. Özellikle gimball tarafında öne çıkmayı bilen DJI, kısa süre önce yarış drone’larına özel bir kamera / kontrolcü çözümüyle de karşımıza çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatıyla nefes kesen yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10