reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Mini drone
DJI Mavic Mini drone
DJI Mavic Mini drone
DJI Mavic Mini drone
DJI Mavic Mini drone

Drone pazarının yeni minisi DJI Mavic Mini tanıtım öncesi karşımızda

Tanıtımına birkaç gün kala DJI Mavic Mini tüm fotoğraflarıyla internetteki yerini aldı. Özellikleri de sızan mini drone şimdiden bazı kullanıcılarının listesinde ilk sırada.

Drone pazarının önde gelen isimlerinden DJI’ın en yeni modeli DJI Mavic Mini, 30 Ekim’de meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Giderek büyüyen pazarda profesyonel kullanımların dışında herkese hitap eden “mini” modeller arasına hayli güçlü bir rakip geliyor. İsminden de anlaşılacağı gibi Mavic’i “küçülten” DJI’ın yeni kompakt drone’u avuç içine sığacak boyutlara indiriliyor. Sızan fotoğraflarda da görüldüğü üzere katlanabilir yapısı ve hafif gövdesiyle de taşınabilirlik hiç olmadığı kadar artıyor. Seyahatlerin ya da kampların vazgeçilmezi olacak gibi görünen drone’un tasarımı dışında özellikleri de elbette sızıntılardan payını alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

249 gram ağırlığında mini drone: DJI Mavic Mini

Tanıtım öncesi sızan bilgilere göre Mavic Mini’nin sadece 249 gram olması bekleniyor. Uçuş süresi ise maksimum 30 dakika olarak kaydediliyor. Modelin üç açılı gimbal sistemiyle geldiği ve 2.7K video çekimleri gerçekleştirebildiği de yine sızan bilgiler arasında. Cihazın 30 fps’de 4K video çekimleri de yapması bekleniyor. Bu durumda 60 fps eksikliği bazı kullanıcıları üzebilir. Kamerasının teknik detaylarına da değinmek gerekirse, DJI Mavic Mini modelinin 12 MP çözünürlük sunan 1/2.3-inch CMOS sensörle donatıldığı belirtiliyor. Diyafram açıklığı ise f/2.6 olarak kaydedilmiş. Drone’un sızan başlangıç fiyatı ise 399 dolar olarak kaydediliyor. Tüm seri almak isterseniz “Fly More” paketiyle beraber fiyat 649 dolara kadar çıkabiliyor. Bu özelliklerin hala kesinleşmemiş detaylar olduğunu kaydedelim. 30 Ekim’deki resmi tanıtımda tüm özellikler de netleşecek.

İlginizi çekebilir

Google Maps nihayet işlevsel Android özelliğini iOS’e getiriyor