reklamı kapat

POPÜLER

Oral-B diş fırçası

Yapay zeka destekli “dahi” diş fırçası: Oral-B Genius X [Video]

Ağız bakım ürünleri konusuna önde gelen firmalardan olan Oral-B, şimdiye kadarki en akıllı, yapay zeka destekli diş fırçası GENIUS X’i kullanıcılarla buluşturuyor.

Ağız ve diş bakımı ürünleriyle öne çıkan Oral-B, yeni “dahi” diş fırçası GENIUS X ile kullanıcılara yapay zeka destekli bir çözüm sunmaya hazır. MWC 2019’da tanıtılan model nihayet satışa sunuldu. Tasarım olarak baktığımızda GENIUS X, firmanın klasik elektrikli diş fırçalarıyla hemen hemen aynı tasarımda geliyor. Zaten bu sefer alametifarika modelin fırçasında değil yardımcı uygulamasında yer alıyor. Bluetooth bağlantısıyla telefonunuza bağlanan model, en basit tabirle bir sonraki adımda nereyi fırçalamanız gerektiğini, hangi kısımları düzgün fırçalayamadığınızı gösteriyor. Böylece herhangi bir nokta atlanmadan fırçalama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sensörle donatılmış diş fırçası

Oral-B, GENIUS X’in diş fırçalama rutininizi anlayacak sensörlerle donatıldığını kaydediyor. Bu sensörler fazla baskı uygulayıp uygulamadığınızı, belli bir bölgeyi yeterince uzun fırçalayıp fırçalamadığınızı anlayabiliyor. Bu veri de doğrudan akıllı telefondaki uygulamaya gönderiliyor. Bu sayede yapay zeka ağız içinde hangi noktaların yeterince fırçalandığını, hangilerinin ise atlandığını gösterebiliyor. Bunun dışında model klasik elektrikli modellerinde olduğu gibi yuvarlak fırça başı, şarj standı ve bir de seyahat kutusuna sahip. Üç farklı fırça başına da sahip olan GENIUS X ise elbette “dahiyane” özelliklerini fiyatına yansıtmayı ihmal etmiyor. Akıllı diş fırçası seti yurt dışında 220 dolar fiyat etiketiyle satışta.