reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps nihayet işlevsel Android özelliğini iOS'e getiriyor

Google Maps nihayet işlevsel Android özelliğini iOS’e getiriyor [Video]

Google Maps, Android kullanıcılarının halihazırda kullandığı işlevsel özelliği nihayet iOS kullanıcılarıyla da paylaşıyor.

Google’ın en popüler servislerinden Google Maps, Android kullanıcıları için gelişmiş bir deneyim sunsa da iOS kullanıcıları ne yazık ki bazı özelliklerden mahrum kalabiliyor. Onlardan biri de navigasyon uygulamaları için olmazsa olmaz denilebilecek olan “diğer kullanıcıları yol durumu için uyar” özelliği. Yandex Navigasyon kullanıcılarının neredeyse uygulama üzerinden sohbet dahi ettiği bu özellik ne yazık ki Google’ın iOS için sunduğu navigasyon uygulamasında yer almıyordu. Teknoloji devi de bunu kabul ederek resmi blog gönderisinde “Android’deki en popüler özelliklerden biri olan uyarı özelliğini iOS’e taşımaktan mutluluk duyuyoruz.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps Android özelliğini nihayet iOS’e taşıyor

Özelliğin iOS kullanıcılarına kademeli olarak dağıtılacağı kaydedilirken; her iki işletim sistemi için de ayrıca yeni uyarıların eklendiği kaydediliyor. Artık kullanıcılar radar veya trafik uyarısının yanı sıra yol çalışması, şerit daraltımı, araç arızası veya yolda oluşabilecek çöküntü ve benzeri durumlar için uyarı girebilecek. Uyarıları ise ana ekranda sağda beliren “+” sembolüne basarak haritaya yerleştirmek mümkün oluyor. Sembole bastıktan sonra ekranda açılan panelde ilgili sorunu girerek diğer kullanıcıları da olası durumlardan haberdar edebilirsiniz. Özellik ve yeni eklentiler iOS ve Android kullanıcıları için kademeli olarak tüm dünyada dağıtılmaya başlandı. Firmanın resmi blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.