reklamı kapat

POPÜLER

DJI Spark
DJI Spark
DJI Spark
DJI Spark
DJI Spark
DJI Spark
DJI Spark

El hareketleriyle kontrol edilebilen mini drone DJI Spark ve tüm özellikleri [Video]

DJI uzun zamandır dedikosu ortalıkta dolaşan yeni mini drone’u Spark’ı resmen görücüye çıkardı. Daha önceki iddialarda olduğu gibi ufacık boyutuyla tüm dikkati üstüne çeken drone, Mavic Pro’dan çok daha küçük bir boyuta sahip. DJI’ın bugüne kadar ürettiği en uygun fiyatlı drone olma özelliğini taşıyan Spark, Phantom 4 ve Mavic Pro’da yer alan özellikleri ufak bir gövdede sunuyor. Pek tabii abilerinde yer alan tüm özellikler DJI Spark’ta ne yazik ki yer almıyor. Drone’un özelliklerine geri dönecek olursak DJI Spark, sunduğu kontrollerle göze çarpıyor.

DJI’ın yeni drone’u akıllı telefona yüklenen DJI uygulaması haricinde Jedi stili olarak da kontrol edilebiliyor. Jedi stilini açacak olursak drone, el hareketiyle sağa veya sola, yukarı veya aşağı ve hatta elinizi direkt iniş yapabiliyor. Bu özelliğin DJI Spark’a özel olduğunu belirtmekte yarar var. Tamamen taşınabilirliğe odaklanan drone 2 kilometre mesafeden 720p görüntü akışı sağlayabiliyor. 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensörün tercih edildiği drone’da 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. DJI Mavic Pro’da 4K video desteği yer alsa da DJI’ın yeni drone’u Spark Full HD video kaydına imkan tanıyor. F/2.6 diyaframlı ve 25 mm’lik lensin kullanıldığı drone ufacık bir boyuta sahip olsa da sarsıntıları en aza indirmek için 2 eksenli mekanik gimbal sistemi de mevcut. Gimbal sayesinde DJI Spark’ta çok daha kaliteli videolar kaydetmek mümkün. Spor modundayken saatte maksimum 50 kilometre hıza ulaşabilen drone’un pili tam şarj edildiğinde havada 16 dakika boyunca uçabiliyor. DJI Mavic Pro’da bu sürenin 27 dakika olduğunu hatırtalım. DJI Mavic Pro’da yer alan eve dön, Active Track ve TapFly gibi özelliklerin de yer aldığı DJI Spark önümüzdeki ayın ortasında kırmızı, beyaz, yeşil, mavi ve sarı renk seçenekleriyle Amerika’da 499 dolardan piyasaya sürülecek.

DJI Mavic Pro’nun Amerika’daki satış fiyatının 999 dolar olduğunu belirtelim. DJI Mavic Pro’nun detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO