reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk robot valesini görev başında izleyin [Video]

Stanley Robotics tarafından geliştirilen Stan, dahil olduğu sistemiyle birlikte park yeri arayarak kaybedilen zamana devrimsel bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Hemen her teknolojik üründe amaçlandığı gibi otomobil kullanıcılarına sunulacak çözümlerin de gelecekte hayatı kolaylaştırma parolası üzerine şekillendiğini görüyoruz. Kullanıcıların mümkün olan en kısa süre ihtiyaçlarını karşılaması için geliştirilen sistemlerin ortak noktasıysa zaman tasarrufu. Yakın zamanda tanıtılan yazılımsal sistemlere baktığımızda da araç kullanıcıları için en büyük problemlerden bir tanesi olan park yeri sorununa ilişkin çözümler üzerine projelere şahit oluyoruz. Fransa merkezli Stanley Robotics tarafından geliştirilen robot vale bu anlamda karşımıza çıkan son zamanlardaki en büyük yardımcı.


Özellikle havaalanı ve terminal gibi yerlerde ciddi anlamda problem olan park yeri sorununu çözmek için geliştirilen robot vale Stan kolay kullanımı sayesinde oldukça avantajlı. Herhangi bir ekstra işlem gerektirmeden kolaylıkla kullanıcıların rezervasyon yöntemiyle faydalanabileceği sistemde Stan’in görevini yerine getirebilmesi için araçların istasyonlara bırakılması yeterli. Uçuş sistemiyle entegre çalışması sayesinde araç sahiplerinin döneceği tarih ve saati de bilen Stan, o gün ve saat geldiğinde aracı istasyona geri götürebiliyor. İki yıllık bir geliştirme sürecinin ardından tamamen elektrikli olarak kullanılabilir hale getirilen Stan, ilk olarak Paris Charles de Gaulle Havaalanı’nda görev yapacak.

VİDEO