reklamı kapat

POPÜLER

ford insansı kargo robotu digit

Ford destekli insansı kargo robotu: Digit [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Ford tarafından desteklenen Agility Robotics imzalı insansı kargo robotu Digit satışa çıktı.

Digit, geçtiğimiz yıl karşımıza Ford tarafından çıkarılmış bir robot modeli. Esas olarak Agility Robotics firması tarafından geliştirilen bu teknoloji harikası, özellikle paket / kargo taşımaya yönelik bir insansı robot modeli. Ford’un sürücüsüz araçların geleceği için desteklediği Digit, açıklanmayan ancak hiç de az olmadığı aktarılan bir fiyat etiketiyle satışa çıktı. Agility Robotics’ten ilk iki robotun direkt olarak Ford tarafından alındığı aktarılırken, artık diğer müşteriler için de kapı açılmış durumda. Bir genç insan boyutunda olan insansı robot Digit, yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere yüksek bir hareket kabiliyetine sahip. Merdiven çıkma sorunu olmayan robot, kollarıyla 18 kg kadar paket kaldırabiliyor. Kafasında LIDAR bulunan ve diğer sensörlerinin yardımıyla yol alabilen robot, birçok farklı alana hitap ediyor. Bunlar arasında lojistik, depolar ve endüstriyel denetim gibi alanlar başı çekiyor. Bağımsız olarak otonom olarak hareket yeteneği bulunan robot, gelecekte çok ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

ford insansı kargo robotu digit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford, Digit üstünden robot tarafında da ses getiriyor

İnsansı robotlar artık görebileceğiniz üzere ciddi ciddi ticari hale gelmiş durumda. Bu tarz robotların sürekli tekrarlanması gereken işler için harika olduğu söyleniyor. Teknoloji gelişiyor ve bununla paralel olarak robotların da çağ atladığı bir dönem kapıda bulunuyor.