reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini, Mavic Air ve Mavic Spark karşı karşıya [Video]

DJI kısa bir süre önce ufak boyutuyla dikkat çeken yeni drone’u Mavic Mini‘yi görücüye çıkartmıştı. Boyutuna rağmen abisi Mavic Air’a bile kafa tutan Mavic Mini, Mavic Air ve Mavic Spark ile karşı karşıya geldi. Ünlü teknoloji kanalı Tom’s Tech Time tarafından yapılan karşılaştırma videosunda drone’ların gösterdikleri performans gözler önüne seriliyor.

Tüm drone modellerinde 1/2.3 inç boyutunda 12 megapiksel çözünürlük sunan kamera yer alıyor. Mavic Air ve Mavic Mini’de 3 eksenli sabitleme sistemi bulunurken, Spark modelinde 2 eksenli bir sabitleme sistemi yer alıyor. Diyaframları karşılaştırdığımızda ise Mavic Spark’ta F/2.6 göze çarpıyor. Diğer iki modeldeki kameraların F/2.8 diyaframa destek verdiğini belirtelim. DJI Spark Full HD, Mavic Mini 2.7K, Mavic Mini ise 4K video kaydına destek veriyor. Mavic Air RAW çekimlere izin verirken diğer iki model RAW çekimlere izin vermiyor. Genel hatlarıyla Mavic Air diğer iki modele kıyasla başarılı performans sergilese de Mavic Mini’nin diğer modellerden aşağı kalır tarafı bulunmuyor. Paylaşılan videoya bakıldığında da Mavic Mini’nin ufak boyutuna rağmen başarılı bir video performansı sergilediği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mavic Mini’nin Türkiye fiyatı ne kadar?

DJI Mavic Mini’nin Türkiye’deki fiyatı ise 2.999 TL. DJI Mavic Mini, Mavic Air ve Mavic Spark’ı karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Mavic Mini, Mavic Air ve Mavic Spark karşı karşıya