reklamı kapat

POPÜLER

black panther

Avengers Endgame yönetmenlerinin Black Panther kararı

Avengers Endgame yönetmenleri filmin en heyecanlı sahnesinde aldıkları Black Panther kararını Marvel hayranlarının sorusu üzerine anlattı.

Avengers Endgame’in vizyona girmesinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hayranların kafalarındaki soru işaretleri son bulmuyor. Yönetmenler de her hafta pek çok farklı soruya detaylı şekilde yanıt vermek zorunda kalıyor. Kafa karıştıran detaylardan biri de Thanos‘a karşı verilen son mücadelede açılan portallardan çıkan ilk ismin Doctor Strange olmamasıyla alakalı. Portalları kontrol eden isim olarak ilk olarak onu görmemiz gerektiği düşünülüyordu. Fakat onun yerine Sam Wilson ve T’Challa karşımıza çıktı. Bunun nedenini Russo kardeşler Reddit‘teki soru cevap etkinliğinde anlattı.

Doctor Strange yerine Black Panther

“Avengers Endgame’i kurgularken bilgisayar başında çok zaman harcadık. Portallardan kimlerin ne zaman çıkacağını planlamaya çalıştık. Heyecan uyandıran sahnenin son hali filmin vizyona girmesinden bir ay önce belirlendi. En başından beri Captain America ile iletişime geçen ilk ismin Sam Wilson olmasını istemiştik. Onu da son olarak Wakanda’da görmüştük. Bu sebeple açılan ilk portalın Wakanda’dan açılması gerekiyordu. Fakat o portaldan çıkacak ilk kişi de Wakanda’nın kralı yani Black Panther olmalıydı. Ordusunu bir kez daha Thanos’a karşı mücadele etmek üzere getirmeliydi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Russo kardeşlerin bu yanıtından anlıyoruz ki ikili Winter Soldier filmine gönderme yapmak istediği için portallardan çıkan ilk isim Doctor Strange olmadı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı