reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War yönetmenlerinin Oscar kutlaması

Marvel stüdyoları şahane bir sene yaşıyor. Gişede elde edilen başarıların ardından Oscar Ödülleri’nde de ciddi aşama kaydedildi. Avengers Infinity War yönetmenleri bu başarıyı Twitter paylaşımlarıyla kutladı.

Normalde çizgi roman uyarlamaları Oscar Ödülleri’nde görmezden geliniyor. Genellikle görsel efekt, saç ve makyaj tasarımı gibi daha az ilgi gören kategorilerde adaylık elde etmeleri mümkün oluyor. Bu durumun elbette istisnaları da var. Heath Ledger The Dark Knight filmindeki Joker performansıyla ölümünden sonra en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. Hugh Jackman’ın rol aldığı Logan da en iyi uyarlama senaryo kategorisinde adaylık elde etti. Fakat hiçbir çizgi roman uyarlaması Black Panther kadar başarılı olamadı. Ryan Coogler’ın yönettiği film yedi farklı kategoride adaylık kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senenin gişe rekortmeni Avengers Infinity War ise sadece en iyi görsel efekt kategorisinde kendine yer bulabildi. Filmin yönetmenliğini üstlenen Russo kardeşler bu başarıyı es geçmedi. Twitter hesapları üzerinden şu kutlama mesajını paylaştılar: “Avengers Infinity War’un görsel efekt ekibinin ortaya çıkarttığı şahane işle gurur duyuyoruz. Onlar bu Oscar adaylığını sonuna kadar hak etti. Ayrıca Ryan Coogler, Kevin Feige, Nate Moore ve tüm Black Panther ekibini de elde ettikleri yedi adaylık için tebrik ediyoruz.” Bakalım Black Panther ve Avengers Infinity War ödül kazanmayı başarabilecek mi?

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı