reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther

Marvel Black Panther ile ödüle doyacak

Avengers Infinity War‘dan önce seyrettiğimiz Black Panther ödül sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Filmin elde edeceği başarılar Marvel stüdyolarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Black Panther bomba gibi geliyor!

Yönetmenliğini Ryan Coogler‘ın üstlendiği Black Panther bizler için bir başka süper kahraman filmi olmanın ötesine geçmedi. Fakat Amerika ve Afrika’da yoğun ilgi gördü. Öyle ki filmin Amerika sınırları içindeki gişe kazancı Avengers Infinity War’u geride bıraktı. Bunun en önemli sebebi ise filmin temsil ettiği kültür. Marvel bu önemli filmi hatasız şekilde izleyici karşısına çıkartarak büyük takdir toplamış oldu. Bu takdir şimdi ödül sezonuna da yansıyacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Panther önce 2018 yılının en iyi 10 filmi arasına girmeyi başardı. Ardından Altın Küre Ödülleri‘nde en iyi drama filmi kategorisinde adaylık elde etti. Şimdi ise Eleştirmenlerin Tercihi Ödülleri’nde tam 12 adaylık alarak herkesi şaşırttı. Üstelik bu adaylıklar en iyi film, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi oyuncu tercihi, en iyi uyarlama senaryo ve en iyi görüntü yönetmenliği gibi önemli kategorilerde elde edildi.Chadwick Boseman ve Michael B. Jordan gibi isimlerin rol aldığı Black Panther bu gidişle Oscar Ödülleri’nde de önemli adaylıklar elde edecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı