reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther Marvel

Marvel’ın ucuz atlattığı Black Panther kazası

2018’in en çok izlenen filmlerinden biri olan Black Panther‘in setinde ciddi bir kazanın kıyısından dönüldüğü ortaya çıktı. Yaşananları Andy Serkis‘in açıklaması sayesinde öğrendik.

Türkiye’de büyük bir etki yaratmasa da, Black Panther Marvel stüdyoları için büyük bir başarıya dönüştü. Özellikle Amerika ve Afrika’da elde ettiği gişe hasılatıyla beklentileri aştı. Hatta Amerika içinde Avengers Infinity War’dan fazla izlendi. Ardından da pek çok ödül töreninde adaylar arasında yer aldı. Bu açıdan Marvel’a farklı bir başarı daha tattıracak gibi görünüyor. Fakat her şey filmin setinde yaşanan bir kazayla mahvolabilirdi.

Black Panther setinde yaşanan kazayı Yüzüklerin Efendisi serisiyle adından söz ettiren Andy Serkis açıkladı. Tecrübeli oyuncu filmde Ulysses Klaue karakterini canlandırıyordu. Black Panther’in mücadele ettiği kötülerden biri olmasıyla dikkat çekiyordu. Serkis yaşanan talihsizliği şu sözlerle anlattı: “Filmde Black Panther’ı (T’Challa) canlandıran Chadwick Boseman ile bir kovalamaca sahnemiz var. Orada karakterimi yakalıyordu. Sahne gece yaşanıyordu ve bizim o gün çektiğimiz ilk sahneydi. Bu mücadele sırasında Chadwick, kostümü yüzünden etrafı iyi göremiyordu. Farkına varmadan diziyle göğsüme çok sert vurdu. O an kemiklerimden biri kırıldı sandım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pek çok filmin setinde böyle talihsiz kazalar yaşanabiliyor fakat Andy Serkis‘in şansı yaver gitmiş. Aksi halde hem o uzun bir tedavi sürecine maruz kalacaktı. Hem de büyük ihtimalle Black Panther’in vizyon tarihi ertelenecekti. Bu da Avengers Infinity War‘a dair planların değişmesine neden olabilirdi.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman