reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes Zetros için “yok artık” dedirten LEGO projesi [Video]

Son dönemlerde karşımıza çıkan en iddialı LEGO projelerinden birisi olan Mercedes Zetros, barındırdığı detaylarla hayranlık uyandırıyor.

Yıl başı için planların yavaş yavaş hız kazandığı şu günlerde, hediye olarak da aklımızda bazı karmaşalar olabilir. Herhangi bir yaş aralığı olmayan LEGO, bu konuda sevdiklerimizi mutlu etmek konusunda fazlasıyla etkili bir yöntem. Özellikle şu anda karşımızda duran türden bir set ise. Yetişkinlerin favori serisi konumunda olan Technic başlığı altında karşımıza çıkan Mercedes Zetros, söz konusu detay olduğunda pek çok projeyle yarışma konusunda hiç zorluk çekmeyecek nitelikler barındırıyor. Porsche 911 GT3 RS ve Bugatti Chiron gibi güncel setleri bile gölgede bırakabileceğine inandığımız projede, çalışan bir elektrik motorunun olması da ayırıcı detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşlevsel bölümler dikkat çekiyor

LC-jrx ekibinin Youtube üzerinden detaylarını paylaştığı proje, aslında başlı başına görsel bir şölen. Bu sebepten ötürü öne çıkan bazı detayları paylaşarak, sizi video ile baş başa bırakmak istiyoruz. Gerçek versiyonunda altı silindirli bir motorun görev yaptığı Zetros’u burada elektrik gücü yönetiyor. Lastiklerin arazi dinamiklerine özel olarak tercih edilmesiyle başlayan karakteristik noktalar, içerisinden kendi ATV’sinin çıkmasıyla bambaşka bir seviyeye taşınıyor. Çalışan kanca sistemi ve pek çok aktif mekanik bölümü bulunan Mercedes Zetros LEGO Technic ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Video

İLGİLİ HABERLER