reklamı kapat

POPÜLER

1 milyonun üzerinde parçasıyla gerçek boyutlu LEGO Bugatti Chiron nasıl yapıldı? [Video]

Kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilerek gündeme oturtulan gerçek boyutlu LEGO Bugatti Chiron projesinin yapılış süreci videosu paylaşıldı.

LEGO’nun geçtiğimiz hafta içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Bugatti Chrion projesi, tüm zamanların en çılgınları arasında yer almayı başardı. Aracın gerçek ebatlarına sadık kalınacak şekilde 1 milyon adedin üzerinde parçanın bir araya getirilmesiyle tamamlanan proje, mühendislik açısından da çok keyifli bir ders niteliğindeydi. Gerçekçi detaylarının yanında sürülebilir olmasıyla tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Technic Bugatti Chiron ile ilgili merak edilen birkaç nokta vardı haliyle. LEGO ekibi de bu sorulara cevabı tek bir parçada vermeyi tercih ederek projenin hayata geçirilişini adım adım işleyen üretim süreci videosunu resmi kaynakları üzerinden paylaştı.

Bilinmesi gerekenler

Projeyle ilgili en merak edilen noktalardan birisi sürülebilir olması üzerine oluşuyordu. “Eğer öyleyse bir motoru olmalı!” diyenleri yanıltmayan LEGO, toplamda 5,3 beygir güç ve 92 Nm tork üreten bir motordan faydalandı. Bu motorla birlikte maksimumda 20 km/s hıza erişebildiğini öğrendiğiniz Chiron’da orijinal versiyonda gördüğümüz bazı özellikler de kendisine yer buldu. Aktif arka spoiler ve LED ışıklandırma gibi etkileyici bir yapıya sahip olan LEGO Bugatti Chiron’un içerisinde de direksiyon hız göstergesi ve pedallar gerçekteki gibi görev yapıyor. Sözü daha fazla uzatmıyor ve yaklaşık 13.500 saatlik bir çalışmanın ardından tamamlanabilen bu keyifli projenin yapım süreciyle izleri baş başa bırakıyoruz.

Video