reklamı kapat

POPÜLER

3 milyon doları geçen fiyatıyla Bugatti Chiron satış rakamları nasıl?

2018 yılında pek çok rekor kapışmasında adını duyduğumuz Bugatti Chiron, sipariş verilebilir seçenekleriyle artık çok daha kısıtlı.

Geride bıraktığımız mart ayı içerisinde dünyanın en pahalı otomobili etiketi La Voiture Noire ile Bugatti cephesine geldi. Performans rakamları kadar etiket fiyatıyla da her zaman ayrı bir noktada konulanan Fransa merkezli üreticinin günümüz itibarıyla temel taşını Chiron oluşturmaya devam ediyor. Hız rekoru kıran Veyron serisinin ardından bayrağı devralan bu hiper otomobili ilk kez 2016 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda görme şansına erişmiştik. O günden itibaren sipariş ve teslimat üzerinden satış süreci devam eden Chiron için Bugatti cephesinden yeni bir açıklama geldi. Toplamda sadece 500 adet üretileceğini bildiğimiz otomobilin rakamsal verilerini içeren bu açıklamayla birlikte geriye çok fazla örneğin satın alınabilir olarak kalmadığını söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretim süreci devam ediyor

Fransız üreticinin yaptığı açıklamanın detaylarına baktığımızda bugüne kadar 180 adet Chiron’un sipariş üzerinden sahiplerine ulaştırıldığını görüyoruz. Bunlar arasında 46 tanesini Amerika bölgesine gönderen Bugatti, hala üretimine devam ettiği modeller için de çalışmalarına devam ediyor. Markanın iletişim sorumlusu Tim Bravo ise halihazırda sıfırdan sipariş verilebilecek Chiron adedininse 100’ün altında olduğunu ifade ediyor. Sipariş sürecinin bugün başladığını ve sıraya alındığını varsayarsak, kullanıcıların 2022 yılına kadar beklemesi gerektiği de açıklamalar arasındaki satırbaşları arasında. 3 milyon dolardan başlayıp opsiyonlarla birlikte 3,3 milyon dolara kadar yükselebilen bir etikete sahip olan otomobil için bu rakamların hiç de fena sayılmadığı da şüphe götürmez bir gerçek.

İlginizi çekebilir

Bugatti Chiron 1/1 LEGO