reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron için sınırlı sayıda iki yeni versiyon hamlesi

Bir süredir adından sıkça söz ettiren Bugatti Chiron, sınırlı versiyonları üzerinden yine koleksiyonerlerin radarında dolaşacak.

Eylül ayında 500 km/s limitlerine ulaşma hedefiyle karşımıza çıkan Bugatti Chiron, Veyron’dan sonra markasının mirasını başarılı şekilde devam ettiriyor. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019 içerisinde sadece 1 adet üretilen La Voiture Noire modelinin temelini oluşturan bu önemli isim için Fransız üreticiden yeni bir hamle geldi. Noire Sportive ve Noire Élégance isimleriyle hafızalara kazınacak olan bu hamlelerle birlikte Chiron macerasına iki yeni versiyon daha ekleyen Bugatti, araca olan ilginin diri kalması konusunda oldukça başarılı bir strateji izliyor. Karbon fiber görünümlü gövdeleriyle dikkat çekecek olan bu yeni versiyonların fiyatları da tahmin edebileceğiniz üzere ailenin diğerleri gibi hiç de ucuz olmayacak. Otomobiller için kapının 3 milyon eurodan açıldığını da ilk başta paylaşmadan geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Chiron versiyonlarında saf karbon dokunuşlar hakim

İsimlerinden de anlayabileceğimiz üzere Chiron versiyonları arasına dahil edilen bu iki yeni modelin ilhamı La Voiture Noire’den geliyor. Geçmişi Type 57 SC Atlantic‘e dayanan bir selamlamayı içeren otomobillerin gövdesinde ham karbon fiberi görmek şüphesiz işin en heyecan verici noktaları arasında. Bununla birlikte yenilenen jant seti, fren kaliperlerine bakıldığında da aracın diğerlerinden ayrıldığını görüyoruz. Her iki versiyonda da siyah rengi hakim olarak kullanmayı tercih eden Bugatti, kokpitte de yine karbon fiber malzemelerin çıplak gözle ayrılabildiği genellemeyi kullanıyor. Motor bölümünde görev yapan on altı silindirli makine üzerinde herhangi bir değişimin yapılmadığı Chiron Noire Sportive ve Chiron Noire Élégance için ilk teslimatların önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde yapılması planlanıyor.

İlgili video

Chiron ile 500 km/s limitleri zorlandı