reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg

Spor otomobil üreticisi Koenigsegg, Bugatti’nin rekoru hakkında imalı konuştu

Geçtiğimiz günlerde Bugatti, Yeni Chiron ile Nevada çölünde bir hız denemesi yapmıştı. Ardından, spor otomobil üreticisi Koenigsegg konu hakkında imalı açıklamalar yaptı.

Dünya’nın en pahalı otomobillerinden biri olan Bugatti Chiron, aynı zamanda dünyanın en hızlı otomobillerden biri olma özelliğini de taşıyor. Geçtiğimiz günlerde bu iddiasını kanıtlamak için Nevada çölüne çıkan model sevenlerini adeta büyülemişti. Chiron, yapılan denemede tam 304.773 mph (490 km/s) hıza ulaşmayı başardı. Denemenin ardından  Fransız üretici aracın daha da hızlı gidebileceğini söylemişti. Güvenlik sebebi ile aracın son hızına çıkılamamış. Söylenenlere göre neredeyse 515 km/s hıza çıkabiliyor. Açıklamalarına bununla da yetinmeyen firma, seri üretim araçlar arasında bir dünya rekoru kırdıklarını söylemişti. Bu noktada açıklamalara başka bir süper spor otomobil üreticisi Koenigsegg de dahil oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koenigsegg: Dünyanın en hızlı aracı Agera RS’dir

Koenigsegg yetkilileri açıklamlarına Bugatti’yi tebrik ederek başladı. Ardından Guiness Dünya Rekorlarında yer alan rekorun kendilerine ait olduğunu hatırlattı. Firma yetkililerinin açıklamaları tam olarak şu şekilde ; “Bugatti’yi tebrik ediyoruz. Bu kesinlikle büyük bir başarı. Eğer aynı otomobilin onaylı üretim versiyonuyla 457.93 km/s hızın üzerine çıkmayı başarırlarsa, dünyanın en hızlı seri üretim otomobili olan Agera RS’in birinciliğini alabilirler.” Bu açıklamalara Bugatti cephesinden bir cevap gelecek mi bilmiyoruz, ancak Koenigsegg’in rekor kırdığı yerin deniz seviyesinden oldukça yüksek olduğu bu sayede sürtünmeyi düşürdükleri konuşuluyor. Anlayacağınız kılıçlar çekildi, ortalık karışabilir!

İlginizi Çekebilir

Elektriğin güç verdiği yeni Peugeot modelleri