reklamı kapat

POPÜLER

Super Sport mu geliyor? Bugatti Chiron’un gizemli versiyonu için son viraj [Video]

05 Mart 2018

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan yeni Bugatti Chiron versiyonundan gelen teaser ile, tanıtım öncesi heyecan iyi arttı.

Veyron’un tahtını elinden alarak tüm dünyanın karşısına 2016 yılı Cenevre Otomobil Fuarı’nda çıkan 1.500 beygirlik Bugatti Chiron, gerek tasarımı gerekse astronomik teknik değerleriyle bizlere abisinin yokluğunu hiç aratmadı. Geçtiğimiz yıla Koenigsegg ile girdiği nefes kesen rekabet ile damga vuran bu canavar, kapılarını açmasına üç gün kala Cenevre Otomobil Fuarı 2018’de yeni bir versiyonla karşımızda olacak. Fuar öncesinde basın mensupları için düzenlenecek özel gün kapsamında yarın tanıtılacağı söylenen bu versiyonla ilgili büyük bir heyecan söz konusu. Var olan heyecanı, yayınladığı teaser üzerinden iyice artıran Bugatti ise şimdilik ser verip sır vermemekle meşgul. Pekii önümüzdeki seçenekler ne?

İki seçenek tek beklenti

Tanıtılacak olan bu yeni versiyon öncesinde standart bir Bugatti Chiron’un sahip olduğu teknik değerleri hatırlamakta fayda var. Motor bölümünde 8.0 litre hacme sahip dört turboşarj destekli on altı silindirli bir makinenin kullanıldığı Chiron, 1.500 beygirlik gücü ve 1.600 Nm torkuyla saatte 420 kilometre hıza erişebiliyor. Evet, söz konusu bir Bugatti olduğu için “standart” kelimesinin sınırları bir anda hiç olmadığı kadar genişleyebiliyor. Yarın tanıtılacak olan versiyona geldiğimizde ise önümüzde iki net seçeneğin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilgi aracın Grand Sport yani benzer teknik değerlere sahip üstü açık versiyonu. İkinci seçenek ise belki de herkesin beklediği ve beraberinde ek bir performans paketini getirecek Super Sport. 1.800 beygire kadar güç değerleri sunabileceği söylenen bu versiyon belki de geçtiğimiz yıl Koenigsegg ve Hennessey karşısında bir adım geride kalan Chiron için atılması gereken hamle olarak değerlendirilebilir. Yeni bir dünya rekoruyla karşımıza çıkabilecek bu versiyon için gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video