reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Iron Spider

Avengers: Infinity War’da göreceğimiz Iron Spider kostümü ortaya çıktı

Avengers: Infinity War filmi için geri sayım başladı. Ancak film gelmeden önce Spider-Man’in yeni Iron Spider kostümüne yakından bakalım.

27 Nisan‘da vizyona girecek olan Avengers: Infinity War, daha çıkmadan pek çok karakterin sızıntılar sayesinde yeni kostüm ve silahlarına göz atma şansımız oldu. Bu listeye şimdi Spider-Man de dahil oluyor. Spider-Man: Homecoming filminde şöyle bir gösterilip sonra kaldırılan Iron Spider kostümü, Infinity War’da tüm yeteneklerini sergileyecek gibi görünüyor. Kostümse önce figür kutusunda daha sonra direkt figür halinde internete sızdı. Söz konusu kostümün Civil War çizgi romanındaki gibi olup olmayacağı ve Tony Stark’ın eklediği yenilikler merak ediliyordu. Tüm özellikleri açıklanmış değil elbet ancak benzer olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Spider kostümü

Kostüme dair en detaylı görüntüyü Diamond Select’in figürü sunuyor. Çizgi roman okuyucularının aşina olduğu mekanik örümcek kol eklentisi şüphesiz Tom Holland’ın Spider-Man yorumuna ayrı bir hava katacaktır. Mavi ve kırmızı renklerin yanı sıra altın detayların da hakim olduğu kostümün teknik açıdan hayli donanımlı olacağını belirtmeye gerek yok diye düşünüyoruz. Kostümün en dikkat çekici farklarından biri ise çizgi romandaki gibi 3 değil 4 mekanik örümcek kolun kullanılmış olması.

Avengers: Infinity War Iron Spider
Spider-Man Iron Spider

Kostümle ilgili biraz detay vermek gerekirse. Civil War çizgi romanında Peter Parker’ın Iron Man’in tarafını seçmesi ve kimliğini açıklamasıyla beraber kostüm de ortaya çıkıyor. Tony Stark’ın hediyesi olan bu kostüm teknolojik yetenekleri de beraberinde getiriyor. Daha sonra taraf değiştiren Parker yeni kostümünü de geride bırakıyor. Ancak Civil War filminde bu detaylar yer almadığı için karakterimizin bu teknolojik kostümle devam edip etmeyeceği merak konusu.

Fragman