reklamı kapat

POPÜLER

2 milyon dolarlık Koenigsegg Regera’nın bir araba parası özel yapım anahtar opsiyonları

New York Otomobil Fuarı’nın son günlerinde en çok ilgi gören standların arasında yer alan mücevher tasasrımcıları, Koenigsegg Regera için geliştirdikleri anahtarlar ile göz doldurdu.

İsveç merkezli butik hiper otomobill üreticisi Koenigsegg, Bugatti ile girdiği keyifli rekabet ile bizleri hız dünyasının limitleri üzerinde en üst noktaya çıkarttı. Agera RS ile gerçekleştirilen denemelerin ardından elde edilen bu rekorun mimarlarından olan Kristian Koenigsegg ile kişisel olarak kullandığı Regere’dan vazgeçiyor. Üzerinde barındırdığı twin-turbo 5.0 litrelik V8 makinenin yanı sıra üç adet elektrik motoruyla asfalta inen bu canavar, tüm bu ünitelerin bir araya gelmesiyle birlikte 1.500 beygir güç ve 2.000 Nm tork gibi korkutucu değerlere sahip. Resmi teknik listesinde 0’dan 100’e olan hızlanmasını 2,7 saniyede tamamladığı söylenen aracın maksimumda erişebildiği hız ise 410 kilometre olarak karşımızda çıkmakta. Bu sınıfta yer alan her güzel şeyde olduğu gibi 2 milyon dolar gibi dudak uçuklatan rakamlarla alıcı bulan Regera’nın özel üretilen anahtarları da en az aracın kendisi kadar ihtişamlı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Farklı çeşitleri var

Toplamda tüm dünya genelinde 80’e yakın satış adedine ulaşan Regera’nın, diğer Koenigsegg modellerinde olduğu gibi çok özel bir anahtarı mevcut. Mega otomobile mega anahtarlık yakışır diyenlerin fazlasıyla haklı olduğu bu örnekler, özel bir mücevher markası tarafından değerli taşlarla yeniden yorumlandı. Altın, gümüş ve pırlanta gibi seçeneklerle kaplanan bu anahtarlar, özellikle Arap yarım adasındaki müşterilerin ilgi odağında. Kullanılan materyale göle 5 bin doların üzerinde fiyatla kullanıcılara sunulan bu anahtarlar Regera’nın karakterini fazlasıyla tamamlıyor.