reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg’den balyoz detayıyla “kalp sızlatan” Regera çarpışma testi [Video]

Resmi kaynaklar üzerinden kutlama amacıyla paylaşılan Koenigsegg Regera çarpışma testinde, yer yer gözlerimizi kapattığımız anlar yaşanıyor.

Koenigsegg’in son dönemlerde akıllarımızda yer edindiği “rekor kırıcı” imajı bir dönem Barselona’nın çıktığı her maçı kesin kazanacak gözüyle bakılmasıyla hemen hemen aynı. Bugatti ile olan keyifli 0-400-0‘lık rekabette kelimenin tam anlamıyla görsel bir şölen sunan İsveç merkezli üretici, hemen ardından saatte 457 kilometrelere kadar ulaştığı hız rekoruyla adını en üste yazdırdı. Bu adımların ardından bir süredir sessizliğe bürünen ve elindeki siparişlerle meşgul olan Koenigsegg geçtiğimiz günlerde Instagram hesabı üzerinden 1 milyon takipçi barajını geride bırakmayı başardı. Sosyal medyada da var olan rekabette önemli bir kilometre taşını elde eden marka bunu kutlamak için resmi kaynakları üzerinden “kalp rahatsızlığı olanların” izlememesi gereken bir video paylaştı.

Koenigsegg Regera’dan dayanıklılık dersi

Paylaştığı videonun başrolünde üretimi en sınırlı modellerinden olan Regera‘ya yer veren Koenigsegg, yaklaşık 1.800 beygir gücü olan bir hiper otomobilin ne kadar sağlam olması gerektiğini gözler önüne seriyor. Toplamda sadece 80 adet ürettiği Regera’da tamamen karbon fiber ve güçlendirilmiş malzemelere (1.590 kilogram toplam ağırlık) yer veren marka, motor bölümünde 5.0 litre V8 içten yanmalı ve üç elektrik motoruyla plug-in hibrit bir yapıyı beraberinde getiriyor. 2015 yılında düzenlenen tanıtımının ardından tüm siparişleri alınan Regera’nın 1,9 milyon dolar’lık etiket fiyatına sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Video