reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg Regera

Karşınızda süper-hibrit Koenigsegg Regera

1500 beygir gücündeki, hem benzin hem de elektrikle çalışabilen hibrit otomobil Koenigsegg Regera, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı 2015’te çizginin nereye çekildiğini göstermek için sahnede!

Koenigsegg Regera
Ferrari ve Porsche gibi bilinen bir marka olmasa da İsveçli Koenigsegg’in otomobil dünyasına ayrı bir heyecan faktörü kazandırdığı bir gerçek. Şirketin Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahne alacak olan Regera adlı yeni hibrit spor otomobili de söz konusu faktöre ilişkin son örneklerden biri. En önemli nedeni ise 1500 beygirlik çarpıcı motor gücünü takılabilir hibrit özelliği ile birlikte sunması.
Koenigsegg-Regera-5
Benzinli olmasının yanı sıra elektrik enerjisiyle de çalışan hız şampiyonu V8 motoru ile Koenigsegg Regera, rakipleri LaFerrari ve Porsche 918 Spyder gibi süper-melez otomobillere güçlü bir alternatif olmayı hedefliyor.

Koenigsegg-Regera-4
Hibrit otomobil, Agera R ve One gibi önceki modellerin aksine deri koltukları ve Apple CarPlay uyumlu eğlence sistemi ile oldukça konforlu görünüyor. Alüminyum ağırlıklı süspansiyon, karbon fiber ve kevlar malzeme kullanılan gövde yapısı, yine karbon fiber jantları da otomobilin tasarımına dair öne çıkan diğer detayları.