reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg’den Bugatti’ye cevap: 1.500 beygirlik hibrit Regera

Los Angeles, Şikago ve Tokyo’da otomobil dünyasını esir alan SUV çılgınlığından sonra Cenevre otomobil fuarı ilaç gibi geldi. Bugatti Chiron ve Lamborghini Centenario gibi süpersporların yanına, ismi belki onlar kadar bilinmeyen ancak onlardan aşağı kalır hiçbir yanı olmayan bir hız canavarı da Koenigsegg’den geldi. İsveçli üreticinin fuara getirdiği yeni hibriti tam 1500 beygir gücünde.

Koenigsegg’in Bugatti Chiron’a cevabı niteliğindeki Regera, en az Chiron kadar etkileyici performans rakamlarına sahip. Hibrit motor bloğuyla 1500 beygir güç üretebilen otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 2,8 saniyede tamamlıyor. Regera rakibinden yaklaşık 450 kg daha hafif olmasına rağmen 0-100’de ondan 0,3 saniye daha ağır. Ancak süper hibritin asıl farkı uzun mesafede. Chiron 300 km/s hıza 13,5 saniyede ulaşırken Regera bunu 10,9 saniyede başarıyor. Ayrıca Ragera 400 km/s hıza yalnızca 20 saniyede ulaşıyor!

İç ve dış tasarımı geçtiğimiz yıl tanıtılan konsept modelle hemen hemen aynı olan Regera için henüz fiyat bilgileri paylaşılmış değil.