reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q2 resmen görücüye çıktı

01 Mart 2016

Audi Q ailesi, uzun süredir devam eden eksiğini kapattı. Ailenin merakla beklenen yeni üyesi Audi Q2, kompakt crossover sınıfında rekabeti fazlasıyla artıracağa benziyor.

Aynı seriye ait modellerini neredeyse bire bir benzer şekilde üretmekle suçlanan Audi, bu algıyı Q2 sayesinde kıracak gibi. Bunda tasarım ekibinin başına geçen Marc Lichte‘nin de payı büyük. Alıştığımız Q çizgisinden farklı bir tasarım anlayışına sahip olan mini SUV, fazlasıyla köşeli yapısıyla dikkat çekiyor.

Farklı bir ızgara tasarımıyla gelen geniş ön panjur otomobili olduğundan büyük gösterirken keskin LED farlar, büyük hava girişleri ve tampon korumaları Audi Q2‘yi agresif bir görünüme kavuşturmuş. Nispeten sade bir tasarıma sahip olan iç mekan donanım paketlerine göre zenginleştirilebiliyor. Bunların arasında dijital gösterge paneli, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu büyük bir bilgi eğlence ekranı, 750 watt çıkış gücüne sahip 14 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi yer alıyor.

Kaputun altında ise 6 farklı seçenek mevcut. 1,0 litre, 1,4 litre ve 2,0 litre hacimli benzinli motorlara 1,6 litre ve 2,0 litre hacimli dizel motorlar eşlik ediyor. 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla satın alınabilen Q2’nin 2,0 litre hacimli versiyonları dört tekerlekten çekiş alternatifine de sahip.

YORUMLAR