reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Audi Q2

Audi Q2 için dikkat çeken karar; üretime veda ediyor

Yaklaşık altı yıldır satışta olan kompakt segment temsilcisi Audi Q2, yeni marka planlaması gereği asfalta veda ediyor.

Halihazırda elektrifikasyon çevresinde ürün gamlarını yeniden şekillendiren otomobil üreticilerinin, yenilere yer açmak için satışta olan modellerine veda ettiği bir sır değil. Pek çok isim için 2030 olarak hedeflenen tam dönüşümle birlikte, tamamen yeni yüzleri ve model isimlerini sokaklarda göreceğiz. Audi cephesinde “e-tron” rozeti üzerinden işleyen süreç adaptasyonu için masadan eksilecek bir “dost” daha belli oldu. Ailenin giriş seviyesi olan A1 sonrasında, Audi Q2 için yeni bir jenerasyonun olmayacağı kısa süre önce ilk ağızdan açıklandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Q2, geçtiğimiz yıl makyajlanan dinamikleriyle yola çıkmıştı

İçerisinde bulundukları dönüşüm süreciyle ilgili Almanya merkezli Handelsblatt‘a açıklamalarda bulunan CEO Markus Duesmann, Q2’nin geleceğiyle ilgili kararı çok net bir şekilde ifade etti. Duesmann; “Kısa süre önce A1’i artık üretmeme kararı almıştık. Şimdi buradan benzer bir hamlenin Q2 için de atılacağını söylemek istiyorum. Q2 için yeni bir nesil olmayacak. Yeni dönemde Audi markasını da yeni bir stratejiyle şekillendiriyoruz. Bu kapsamda alt segmentte model çeşitliliğini kısıtlayacağız. Genişleme ve çeşitlilik üst segmentlerde olacak.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2016 yılında Audi’nin ürün gamına eklediği Q2, aradan geçen yaklaşık altı yıllık zaman diliminde bir kez makyaj gördü. 2020 içerisinde lanse edilen makyajlı versiyonla birlikte SQ2 seçeneği de satışa sunulan aile, tasarım ve donanım olarak çok daha tatmin edici bir noktaya getirilmişti. Makyajlı Q2’nin öne çıkan özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video