reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q2’nin oyuncağıyla gerçekleştirilmiş etkileyici fotoğrafların nasıl çekildiğini izleyin [Video]

30 Mart 2017

Profesyonel model fotoğrafçısı Felix Hernandez’in Audi Orta Doğu için hayata geçirdiği projede gerçeğini aratmayan kareler yer alıyor.

Otomobil üreticilerinin piyasaya sunmaya hazırladıkları yeni modelleri için hayata geçirdikleri reklam projeleri için bazen ciddi bütçeler gerekebiliyor. Aracın kullanıcılara ulaşması sürecinde şüphesiz en önemli adımlardan olan tanıtım sürecinde hayati önemi bulunan tanıtım bu filmlerine, son yıllarda profesyonel fotoğrafçıların oyuncak modellerle gerçekleştirdikler projeler önemli taş çıkartacak seviyeye geldi. Bahsettiğimiz bu çekimlere son olarak profesyonel fotoğrafçı Felix Hernandez‘in yaptığı çalışma eklendi. Meksikalı bir sanatçı tarafından gerçekleştirilen proje gerçek boyutlu bir modelle yapılmış çekimleri neredeyse aratmıyor.


Oyuncak modeller üzerinden gerçekleştireceği proje için Audi ile ortak olan Hernandez, markanın yeni kompakt crossover modeli Q2’nin tanıtımı için kamerasının başına geçti. Q2’nin 1/43 boyutlu oyuncak modeliyle çalışmasını yürüten sanatçı, hazırlıklarının tamamını kendi atölyesinde gerçekleştirmiş. Audi Orta Doğu ile ortak geliştirilen projenin şehir çekimlerinde mekan olarak Dubai’yi seçen Hernandez bu aşamada da photoshop yeteneğini öne çıkartıyor. Normal şartlarda 1/18 boyutlu modellerle çekim yaptığını dile getiren Hernandez ilk defa bu kadar küçük boyutlu modelle bir çekim gerçekleştirdiğini ve bu boyutlarda olan modellerle yapılan çalışmaların gerçek boyut efektinde çok daha zorlu olduğunun da altını çiziyor. Yapım süreci ne kadar zahmetli olsa da ortaya çıkan fotoğraflar gerçekten takdir edilmeyi hak ediyor.

VİDEO