reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Renault Megane RS ilk resmi görseliyle kamuflajlı olarak karşımızda [Video]

Rakiplerinin hamlelerini bir bir ortaya koymasının ardından yeni formuyla merakla beklenen Megane RS’ten ilk görsel paylaşıldı.

Volkswagen Golf R, Honda Civic Type R, Ford Focus RS ve SEAT Leon Cupra segmentindeki rekabetin son temsilcisi olan Megane RS için artık örtülerinden kurtulma zamanı yaklaşıyor. Geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen lakin Renault’nun bu organizasyonda tanıtmayı es geçtiği yeni Megane RS ilk resmi görseliyle nihayet karşımıza çıktı. Renault Sport ekibi tarafından geliştirilen Megane ailesinin en güçlü üyesiyle birlikte Facebook’ta bir milyon takipçi barajını da geride bırakan ekip buna özel olarak da bir video yayınladı.

Paylaşıldığı ilk görseliyle örtülerinin altında karşımıza çıkan yeni Megane RS, standart versiyonlarla birlikte gelen C formlu gündüz farları ve RS versiyonlarına özel olan üç parça ışıklandırmasıyla bizleri selamlıyor. Tasarımıyla birlikte en büyük geliştirmesi kaputunun altında beklenen yeni Megane RS’te turbo beslemeye sahip 2.0 litre hacimli dört silindir bir makine görev yapacak. Ön tekerlekten çekişli altyapı, 300 beygir civarında bir güç ve altı ileri manuel şanzımanla geleceği ifade edilen araçta çift kavrama otomatik şanzımanın opsiyonel olarak sunulması bekleniyor. Yeni Megane RS’i 2017’nin son çeyreğinde tanıtmayı planladıklarını belirten Renault pazarlama sorumlusu Bastien Schupp, tüketicilerin markaya gösterdikleri ilgiden ötürü memun olduklarını ifade etti. Renault Sport’un 1 milyon kullanıcıya ulaşmasına özel olarak paylaştığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.