reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 718 Cayman S fiyatına Renault Megane RS Trophy-R

Motorsporları sevenlerin yakından takip ettiği Renault Megane RS Trophy-R için beklenen fiyat açıklaması yapıldı. Durum maalesef sevenlerini üzecek nitelikte.

Yeni jenerasyon Renault Megane RS, motor sporları departmanının özel bir ilgiyle gelişiminde rol oynamasıyla gündeme geldi. İlk andan itibaren doğrudan Formula 1 pilotlarının dahil olduğu bu sürecin ardından karşımıza çok iddialı bir otomobil çıkartılmıştı. Cup ve Trophy olmak üzere iki farklı şasiyle satın alınabilmesiyle rakiplerinden ayrılan Megane RS, her zaman olduğu gibi yeni bir rekor iddiasını da beraberinde getirmişti. Model hakkında uzun süredir beklenen bir gelişme de yaşandı. Bu zamana kadar fiyat tahminleri yapılsa da açıklamalar beklentinin çok daha üzerinde oldu. 51 bin 140 pound yani 62 bin dolar olan yurt dışı fiyat etiketi sevenlerini üzdü. Çünkü bu fiyata neredeyse bir Porsche 718 Cayman S almanız bile mümkün. Ayrıca belirtilen ücretlerin başlangıç fiyatı olduğunu da hatırlatmak gerek. 19 inçlik karbon jantlar ve  altın kaliperlere sahip karbon seramik frenler gibi opsiyonları da almak isterseniz ödemeniz gereken ücret neredeyse 90 bin dolar! Renault Megane RS Trophy-R aldığınızı göz önüne aldığınızda bu fiyat sanki biraz fazla olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane RS Trophy-R özellikleri

Ön tekerlekten çekişli sınıfında elde edilen rekorun temelleri aslında meraklılarına çok da yabancı olmayan rakamlar üzerine oluşuyor. Araç her ne kadar prototip olarak nitelendirilse de kaputun altında yatan 1,8 litrelik turbo dört silindir makinenin 300 PS güç ve 400 Nm tork değerlerinde herhangi bir değişim bulunmuyor. Renault ekibinin “R” rozetini eklemesinin sebebi ise aracın yarış pistinde biraz daha iyi dinamikler sunabilmesi adına şaside yapılan ufak değişimler. Her şeyin bir araya gelmesiyle brilikte ise 7 dakika 40 saniye ve 10 saliselik süreyle 20,8 kilometrelik pistin tamamlandığını görüyoruz. Renault Megane RS Trophy-R  sınırlı üretim adetleriyle bu yıl içerisinde satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

SW gövdede performans keyfi; Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake